Ziemkiewicz krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Rafał Ziemkiewicz od pewnego czasu nie występuje już w TVP. Znany publicysta podpadł za sprawą swoich wypowiedzi,  które nie za bardzo brzmiały pochlebnie pod adresem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ziemkiewicz wciąż jest zagorzałym przeciwnikiem opozycji,  lecz w ostatnim czasie coraz częściej zdarza mu się krytycznie odnosić do decyzji podejmowanych przez rząd PiS. Tak też było ostatnio. Ziemkiewicz skomentował wiadomość podaną przez „Rzeczpospolitą”. Wynikało z niej, że Prokuratury Regionalne w całym kraju miały otrzymać pismo z wytycznymi. Chodziło o sposób postępowania względem „niepokornych” przedsiębiorców.

Rafał Ziemkiewicz,  były dziennikarz TVP o Jarosławie Kaczyńskim

Rafał Ziemkiewicz przez lata był utożsamiany ze środowiskiem wolnościowej prawicy. Ta tendencja uległa jednak zmianie,  kiedy to publicysta zaczął przychylnie wypowiadać się o rządach Prawa i Sprawiedliwości. Wówczas to środowiska tworzące dzisiejszą Konfederację odwróciły się od publicysty. W tych relacjach nastąpiła wzajemność. Sam Ziemkiewicz często krytycznie podchodził do działań najmniejszego ugrupowania w Parlamencie. W dodatku stał się jedną z głównych twarzy programów publicystycznych TVP.

Mimo wszystko w sierpniu ubiegłego roku wszystko uległo zmianie. Ziemkiewicz zaczął coraz częściej wypowiadać się krytycznie na temat rządów PiS. W efekcie tego prędko zniknął z anteny TVP. Z kolei dziś w dość krytycznych słowach odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego oraz newsa podanego przez Rzeczpospolitą odnośnie Przedsiębiorców.

Gazeta dotarła do zaskakującej wiadomości. Wynika z niej, że Prokuratury Regionalne miały otrzymać pewne wytyczne odnośnie niepokornych przedsiębiorców.

Prokuratury Regionalne w całej Polsce otrzymały pismo Zastępcy Prokuratora Krajowego z wytycznymi, jak postępować wobec przedsiębiorców otwierających swoje biznesy wbrew rządowym rozporządzeniom. – napisała Rzeczpospolita.

Do sprawy odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

Przedsiębiorcy dla Kaczyńskiego tym, kim kibole dla Tuska. Z tym że u Jaro to głębsze, takie typowo inteligenckie – zawsze uważał prywaciarzy za wyzyskiwaczy ludzi pracy i w najlepszym razie nieprzyłapanych kombinatorów. Więcej o tym w jutrzejszym vlogu – 7.45 na YT skomentował publicysta.


Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku