Andrzej Chyra nie wytrzymał. Mocne słowa aktora o Trzaskowskim

Andrzej Chyra udzielił niedawno wywiadu dla Newsweek Polska. Znany aktor wypowiedział się między innymi na temat Rafała Trzaskowskiego oraz Platformy Obywatelskiej. Chyra w trakcie kampanii wyborczej w 2020 roku mocno wspierał aktualnego włodarza stolicy. W dodatku głęboko liczył na to, że wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej utworzy po wyborach obiecany ruch polityczny.
Teraz jednak aktor dał do zrozumienia w wywiadzie, że jest głęboko zawiedziony Trzaskowskim oraz także Platformą Obywatelską.

Andrzej Chyra w Newsweek Polska

Andrzej Chyra to znany aktor. Jego artystyczny talent mogliśmy poznać choćby w legendarnym filmie „Symetria”. Prócz pracy aktorskiej Chyra co pewien czas wypowiada się na tematy polityczne. Niedawno pojawił się wywiad z nim w Newsweek Polska, gdzie odniósł się do Rafała Trzaskowskiego oraz Platformy Obywatelskiej.
Artysta nie krył swojego żalu względem prezydenta stolicy. Chodzi o ruch polityczny, który Trzaskowski miał stworzyć po wyborach. W ten sposób niedoszły prezydent kraju chciał zagospodarować 10 milionów osób, które go poparły w drugiej turze wyborów. Tak jednak się nie stało.

Ostatecznie ruch polityczny Rafała Trzaskowskiego nie powstał. Zdaniem wielu Trzaskowski stracił szanse na to, aby na dobre zaistnieć w polskiej polityce. W dodatku jego kapitał polityczny już w sporej mierze zagospodarował Szymon Hołownia. O brak zaangażowania w tej kwestii ma dziś żal do Trzaskowskiego Andrzej Chyra.
Kiedy więc przegrał wybory prezydenckie, zeszło ze mnie powietrze. Ruch też nie powstał, a Trzaskowski nawet tego wyraźnie nie skomentował. Przegrał wybory, bo do końca był kandydatem partyjnym. Ja nigdy wcześniej aż tak bardzo się w żadną kampanię nie angażowałemstwierdził Andrzej Chyra.

W dodatku aktor stwierdził, że nie wie, czy Platforma poradzi sobie z odebraniem władzy PiS.

Nie jestem też pewien, czy Platforma ma dość siły i argumentów, by odbić Polskę z rąk PiS. I nie wiem, czy w ogóle ktoś dzisiaj ją mapowiedział artysta.

Źródło: Newsweek

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn