Teresa Lipowska zdradziła wysokość emerytury. Kwota nie powala

Teresa Lipowska zdradziła niedawno ile wynosi jej emerytura. Czy świadczenie, które znana aktorka ma od państwa wystarczy na zaalokojenie jej codziennych potrzeb?

Emerytury gwiazd to jeden z częściej poruszanych tematów w mediach oraz także w opinii publicznej. Świadczenie emerytalne ma przede wszystkim zadanie zabezpieczyć byt emeryta po zakończeniu jego życiowej ścieżki zawodowej. Mimo wszystko w Polsce często możemy się spotkać ze stwierdzeniem, że o godną emeryturę na stare lata nie jest tak łatwo.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Teresa Lipowska i jej emerytura

Teresa Lipowska to aktorka, która zasłynęła z gry w serialu TVP – M jak Miłość. To tam od wielu już lat wciela się w postać sympatycznej Barbary Mostowiak. Mimo upływu lat, wielu odejść i transferów do popularnej produkcji Pani Teresa wciąż odgrywa jedną z ważniejszych ról w kultowym serialu. Gra pozwala jej nie tylko na utrzymanie aktywności zawodowej, lecz także zdobycie dodatkowych środków swojego utrzymania. Oczywiście aktorka może liczyć na świadczenie emerytalne od państwa, lecz zdecydowanie wraz z zarobkami z serialu daje to jej większą korzyść.

Aktorka o emeryturze

Polecamy także: Tyle Platforma zapłaciła twórcy “Soku z Buraka”. Kwota jest spora

Mam 2200 złotych emerytury. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. Kiedy poszłam na emeryturę, a namówili mnie, żebym poszła wcześniej, bo będę sobie dorabiała ewentualnie przedstawieniami, a się na to zgodziłam, mając 55 lat, to wtedy ten portfelik był bardzo cieniutki. – mówiła Teresa Lipowska.

Polecamy również: Kwaśniewski naraził się opozycji? Powiedział to wprost

Nam przepadło, bo żeśmy swego czasu bardzo dużo wpłacali na tzw. dodatek do emerytury i w pewnym momencie to wszystko gdzieś znikło i okazało się, że nic nie mamy. Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutkopodsumowała znana aktorka.

Źródło: Plejada

Polecamy także: 

Sytuacja syna Krzysztofa Krawczyka jest fatalna. Czy otrzyma pomoc?

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki