Kwaśniewski naraził się opozycji? Powiedział to wprost

Krajowy Plan Odbudowy: Aleksander Kwaśniewski zabrał głos na temat postawy przedstawicieli Lewicy w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Jego słowa części opozycji mogą się nie spodobać. Co były prezydent powiedział na ten temat?

Krajowy Plan Odbudowy to jeden z głównych tematów poruszonych w ostatnich dniach w polskich mediach. Głośno wokół niego zrobiło się szczególnie po wtorkowych rozmowach na ten temat między przedstawicielami rządu i Lewicy. Ostatecznie strony rozmów doszły do pewnego porozumienia. Taka sytuacja została skrytykowana przede wszystkim przez polityków związanych z Koalicją Obywatelską.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy: Aleksander Kwaśniewski zabrał głos

Media w tym tygodniu na bieżąco śledzą wydarzenia związane z Krajowym Planem Odbudowy. Jego przyjęcie jest bardzo ważne dla Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wszystko największa partia w parlamencie napotkała w tej sprawie na przeszkody. Chodzi między innymi o Solidarną Polskę, która wchodzi w skład obozu rządzącego Zjednoczonej Prawicy. Partia Zbigniewa Ziobry od początku zapowiada brak zgody ze swojej strony w tej sprawie. W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość zaczęło szukać sojuszników wśród ugrupowań opozycyjnych. W związku z tym we wtorek przedstawiciele rządu spotkali się z liderami Lewicy.

Obie strony ogłosiły porozumienie w tej sprawie. Krytycznie na temat Lewicy wypowiadali się politycy KO oraz działaczki Strajku Kobiet. Głos w tej sprawie zabrał także były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski uważa, że Lewica postąpiła właściwie. – Lewica wyszła ponad bieżączkę polityczną i spory codzienne bardziej przypominające piaskownicę albo ring bokserski, postąpiła odpowiedzialniepowiedział w rozmowie z TOK FM.

Polska tego funduszu potrzebuje. Byłoby czymś absolutnie niezrozumiałym, gdyby Lewica, która negocjowała wejście Polski do Unii Europejskiej i w końcu podpisała członkostwo, zajęła pozycję niechętną wobec tego funduszu i utrudniającą życie całej UE. To byłoby posunięcie fatalne i już całkowicie niweczące pozycję Polski w instytucji, jaką jest Uniaocenił.

Źródło: Facebook, wMeritum

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki