Tyle Platforma zapłaciła twórcy „Soku z Buraka”. Kwota jest spora

Platforma Obywatelska opłacała twórcę profilu „Sok z Buraka”? Takie wiadomości na ten temat podała Interia, która przytoczyła wydatki największej partii opozycyjnej w parlamencie za rok 2020.

Portal przytoczył część wydatków Platformy Obywatelskiej. Z podsumowania wynika między innymi, że partia prowadzona przez Borysa Budkę przeznacza część swoich środków na sondaże, składki na Europejską Partię Ludową, dziesiątki tysięcy złotych na pensje ekspertów i także niemałe sumy dla Mariusza Kozaka-Zagozdy, twórcy kontrowersyjnego „Soku z Buraka”.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Platforma Obywatelska opłacała twórcę profilu „Sok z Buraka”?

Platforma Obywatelska w ostatnim czasie przeżywa niemały kryzys. Z ugrupowania Borysa Budki zaczynają odchodzić jego posłowie i działacze. W dodatku Platforma nie jest już w sondażach wyborczych drugą siłą polityczną. Wyprzedza ją Polska 2050, która w dodatku podbiera Platformie polityków. Teraz portal Interia poinformował o wydatkach największej partii opozycyjnej w parlamencie. Okazało się, że nie małe pieniądze trafiały do twórcy kontrowersyjnego profilu „Sok z Buraka” – Mariusza Kozaka-Zagozdy, o którym niedawno było bardzo głośno w mediach.

Najwięcej zarabiają ci, którzy odpowiadają za finanse. Łukasz Pawełek, skarbnik partii i członek zarządu krajowego, może liczyć na przelewy sięgające 11 tys. zł miesięcznie. Jednym z najlepiej zarabiających specjalistów ugrupowania jest główny ekonomista ekipy Borysa Budki. Prof. Andrzej Rzońca, bo o nim mowa, pobierał pensję z Funduszu Eksperckiego. Najwyższy przelew, styczniowy, opiewa na kwotę 23 520 zł” – podał portal.

Na stałej liście partyjnych płac, chociaż nie należy do ludzi opłacanych z Funduszu Eksperckiego, jest również Mariusz Kozak-Zagozda. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w 2019 r. okazało się, że jest on twórcą profilu +Sok z Buraka+ na Facebooku” – napisała Interia.

Z informacji podanych przez portal wynika, że „w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki”.

Zdarzało się, że jednego miesiąca pieniądze płynęły zarówno z konta, na które wpływa subwencja, jak i rachunku bieżącego. W ten sposób, w lipcu 2020 r., kiedy odbyła się druga tura wyborów prezydenckich, Kozak-Zagozda zainkasował w sumie ponad 10,5 tys. zł. Najniższy przelew z zeszłego roku opiewa na kwotę 149 zł, najwyższy to 8048 zł. W 2020 r. twórca +Soku z Buraka+ zarobił dzięki PO 104 605 zł” – podkreśliła Interia. „Z dokumentów udostępnionych PKW nie wynika, za co konkretnie Kozak-Zagozda otrzymywał wynagrodzenie”dodano.

Źródło: Dziennik, Interia

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki