Szokujące wieści nt. Gowina i jego partii. Tego mało kto się spodziewał

Zaskakujące doniesienia na temat Jarosława Gowina i jego partii ‐ Porozumienie. W weekend ma odbyć się zjazd formacji politycznej byłego wicepremiera w rządzie Zjednoczonej Prawicy, który ma podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą swojej politycznej przyszłości i także ugrupowania, które tworzył.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Jarosław Gowin od połowy 2021 roku nie jest już wraz ze swoją partia członkiem obozu Zjednoczonej Prawicy. Od tego czasu przyszłość polityczna byłego wicepremiera stanęła pod sporym znakiem zapytania. W mediach przewijały się różne scenariusze w kwestii tego, co po odejściu z rządu mógłby zrobić Gowin i wierni jemu politycy.

Z informacji „gazeta.pl” wynika, że sytuacja w partii Gowina zbyt kolorowa nie jest. Portal powołał się przy tym na słowa nie wskazanego z imienia i nazwiska polityka tego ugrupowania.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

 – Porozumienie jest w du… To już masa upadłościowa, a nie partia. Wciąż są w nim jednak wartościowe osoby do zagospodarowania – czytamy w gazeta.pl.

Gazeta.pl napisała także, że Gowina na czele partii ma zastąpić Magdalena Sroka.

Porozumienie bez rządów Gowina i razem z PSL?

Teraz na horyzoncie pojawiła się nowa nadzieja dla Porozumienia, która być może podtrzyma jego byt polityczny. Chodzi tu o związanie współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym, które mimo wszystko ma przejawiać pewien sceptycyzm, którego źródłem ma być osoba Gowina w roli przewodniczącego tej formacji.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Jak słyszymy, w PSL jest spory opór przed wejściem w alians z Porozumieniem, a zwłaszcza przed wzięciem wszystkich posłów Porozumienia na listy PSL. Zwłaszcza Gowina, którego Kosiniak-Kamysz na  liście PSL nie chce mieć. Dla PSL-u dogadywanie się z Porozumieniem, gdy jego liderem jest ex-wicepremier, było nie do zaakceptowania – czytamy na gazeta.pl.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

PSL jest gotowe na jakiś deal, gdy Porozumienie będzie miało twarz Magdy, a nie Jarka. Gowin jest dla ludowców nie do przełknięcia – słyszymy. I to pomimo osobistej sympatii, jaka łączy Gowina i Kosiniaka-Kamysza – napisał portal.

Źródło: Gazeta.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski