Mazurek wypunktował Tuska w swoim programie. „Nie macie zielonego pojęcia” (WIDEO)

Robert Mazurek gościł w swoim programie Martę Golbik z Platformy Obywatelskiej. W pewnym momencie rozmowy został poruszony temat dotyczący odsetka wykonywania w Polsce zabiegu cesarskiego cięcia.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Prowadzący program Robert Mazurek w pewnym momencie oznajmił, że odnosi wrażenie, że Donald Tusk i goszcząca u niego poseł Platformy – „nie mają zielonego pojęcia” o czym mówią.

Robert Mazurek o Tusku i Golbik

Ale najpierw jeszcze jedno pytanie o słowa Donalda Tuska, pani szefa partyjnego. „Za tymi właśnie suchymi stwierdzeniami”… to jest jegi cytat „rejestr ciąż, ograniczenie cesarskich cięć, kryją się naprawdę straszne rzeczy”. Donald Tusk mówi wielokrotnie o ograniczeniu cesarakich cięć. Uważa Pani, że to jest poważny problem? – pytał dziennikarz.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Tak – odparła polityk.

To ja Pani powiem, jak wygląda ograniczenie cesarskich cięć w praktyce. Bo mam wrażenie, że zarówno Donald Tusk, jak i Pani nie macie najmniejszego, zielonego pojęcia o czym mówicie. Otóż Polska jest w europejskiej czołówce cesarskich cięć. W 2010 roku – za rządów Platformy, niespełna 34 proc. porodów odbywało się przez cesarskie cięcie. Teraz to 43 proc. Jest to bardzo niechlubna, jak twierdzą specjaliści, statystyka – mówił Mazurek.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Pani profesor Ewa Herwich, to jest konsultant krajowy w dziedzinie neonatologii, to naprawdę nie jest działaczka PiS-u, to jest neonatolog bardzo szanowny. On mówi, że z całą pewnością należy dążyć do obniżenia tego wskaźnika, który w ostatnich latach poszybował w górę. Zdecydowanie należy się przeciwstawiać tak zwanym cięcią na życzenie – to mówi profesor Ewa Herwich, to nie mówi minister. Według WHO – normalny odsetek cesarskich cięć powinien wynosić 10-15 proc. W Polsce to 43 proc. i stale rośnie.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

I politycy powinni rozstrzygać o tym, czy… (tu niewyraźny fragment) – pytała poseł.

Ale to wy chcecie rozstrzygać: Donald Tusk i Marta Golbik – powiedział Robert Mazurek.

Fragment i całość rozmowy zamieszczamy poniżej.

Źródło: Twitter, RMF FM, YouTube

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski