„Na oczach milionów napluł na trenera”. Piechniczek ostro o Lewandowskim

Robert Lewandowski po meczu Polski z Francją wypowiedział się na temat swojej przyszłości w reprezentacji Polski. Dziennikarz TVP Sport zadał pytanie kapitanowi reprezentacji Polski o jego występ na kolejnym mundialu.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Odpowiedź Lewandowskiego przez media została odebrana jako krytyka z defensywnego stylu gry reprezentacji, która często jest stosowana przez Czesława Michniewicza. Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się legendarny trener Antoni Piechniczek.

To jest jeszcze daleka droga. Potrzebna jest radość z gry, to będzie ważny element nawet niedalekiej przyszłości. Jak próbujemy atakować, to jest inaczej. Gdy gramy bardzo defensywnie, to tej radości nie ma, więc wpływa na to wiele czynników – mówił Lewandowski odpowiadając na pytanie, czy zagra na kolejnym mundialu.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Reprezentacja Polski mundial w Katarze zakończyła na 1/8 fazy pucharowej. Polacy w grupie bezbramkowo zremisowali z Meksykiem, wygrali z Arabią Saudyjską 2-0 i na koniec przegrali z Argentyną 0-2. Po wyjściu z grupy podopieczni Czesława Michniewicza trafili na Francuzów. Polacy po dobrej grze oststecznie przegrali z bardziej doświadczonymi trójkolorowymi 1-3.

Piechniczek o Lewandowskim

Głos na temat słów Roberta Lewandowskiego zabrał legendarny polski trener — Antoni Piechniczek w rozmowie z „Gol24”.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Jestem przyzwyczajony do tego, że trenera reprezentacji obowiązuje daleko idąca lojalność w stosunku do piłkarzy. Nigdy nie może on dokonywać na nich striptizu, mówiąc publicznie, że którykolwiek jest taki, siaki czy owaki, czy też nie ma tego lub tamtego. To powinna być wyłącznie jego wiedza, którą zabierze ze sobą do grobu. Ale takiej samej lojalności wymagam od piłkarzy – powiedział Piechniczek.

Były trener reprezentacji wypowiedział się na temat słów Roberta Lewandowskiego.

Jeśli Lewandowski ma jakieś uwagi pod adresem trenera, oczywiście może je mieć. O tym powinien jednak pójść porozmawiać w cztery oczy z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli osobą odpowiedzialną za zatrudnienie selekcjonera – podkreślił.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

To miałoby zupełnie inny wydźwięk niż jego wypowiedzi na gorąco po meczu z Francją. Jeszcze się nie wykąpał, nie wysuszył włosów, a już na oczach milionów napluł na trenera. Na szczęście nie mogę tutaj użyć wszystkich określeń, jakie w tej sytuacji cisną mi się na usta – dodał.

Źródło: Meczyki

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski