Szokująca wiadomość. Nie żyje wybitny aktor Emilian Kamiński

Nie żyje Emilian Kamiński – popularny i wybitny polski aktor znany między innymi z gry w komediach Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”. Dużą popularność dla aktora przyniosła również rola malarza Jerzego w „Szaleństwie Panny Ewy” z roku 1985.

Polecamy także: Znany dziennikarz TVP przegrał w sądzie z KOD. Wyrok nie jest prawomocny

Emilian Kamiński był założycielem Fundacji Atut i Teatru Kamienica w Warszawie, którego był dyrektorem. Prywatnie był starszym bratem znanej aktorki Doroty Kamińskiej. Z informacji mediów wynika, że aktor zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Kamiński był absolwentem Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w 1975 roku zadebiutował w pierwszym spektaklu Teatru na Woli – „Pierwszy dzień wolności Kruczkowskiego” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Nie żyje Emilian Kamiński

W jednym z wywiadów aktor wyznał, że jedną z najważniejszych osób w jego życiu był ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Polecamy także: Mazurek i Stanowski zakpili z Tuska w święta? Pokazali dla niego prezent (WIDEO)

Zdecydowanie jedną z najważniejszych osób w moim życiu był ksiądz Jerzy Popiełuszko. To on wyznaczył mi pewien kierunek życia i dzięki niemu staram się tym swoim życiem służyć ludziom. On też pokazał mi, jak patrzeć na Jezusa, którego postać zrozumiałem, nie będąc człowiekiem Kościoła. Nauczył mnie też, jak się modlić – nie zmuszając do fanatyzmu, a wręcz przeciwnie. Mówił: „Nie potrzebujesz wyuczonej modlitwy, rozmowa z Bogiem jest twoją modlitwą. Ja nie jestem tu, by komunikować cię z Bogiem, ty sam masz się z Nim komunikować. Jeśli jednak będziesz miał kłopoty, to będę platformą, która ci pomoże” – mówił w jednym z wywiadów Emilian Kamiński.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Wielu ludzi wierzy w Boga, jako istotę namacalną, w Kościół z całą tą ceremonią i złoconymi budowlami. Dla mnie świątynią może być natura – wszystko, co jest dziełem Boga. Tego między innymi nauczył mnie właśnie Jerzy – byliśmy po imieniu. W życiu prywatnym i zawodowym miałem szczęście spotkać kilku ludzi, na których patrzyłem i wiedziałem, że dotykają czegoś ważnego, czemu warto się przyjrzeć. To mnie ukształtowało – mówił aktor w rozmowie z Stoma Life.

Emilian Kamiński z żoną Justyną Sieńczyłło mieszkał w Józefowie pod Warszawą. Aktor miał trójkę dzieci: Natalię (z pierwszego związku), Kajetana i Cypriana (z ostatnią żoną).

Źródło: Wikimedia, Stoma Life

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski