Znany dziennikarz TVP przegrał w sądzie z KOD. Wyrok nie jest prawomocny

Jarosław Jakimowicz przegrał w sądzie z Komitetem Obrony Demokracji. Postępowanie, którego przedmiotem było zniesławienie wytyczył KOD.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Chodzi dokładnie o słowa, które pod adresem działaczy organizacji na początku bieżącego roku wypowiedział na antenie Telewizji Polskiej Jakimowicz. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

(Jarosław Jakimowicz ‐ red.) musi teraz oddać koszty procesu, zapłacić 10 tys. grzywny plus pięć tys. zł nawiązki na PCK. Poszło o słowa, wypowiedziane przez dziennikarza na początku 2022 roku w programie „#Jedziemy!”: Jakimowicz zarzucił wówczas członkom KOD-u, że chodzą na demonstracje dla osobistych korzyści. Wyrok nie jest prawomocny – poinformował portal „Wirtualne Media”.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Jarosław Jakimowicz od dłuższego czasu pojawia się na antenie Telewizji Polskiej. Często bywa również gościem Michała Rachonia w programie „Jedziemy”.

12 lutego bieżącego roku Jakimowicz miał powiedzieć, że „Komitet Obrony Demokracji płaci 150 złotych uczestnikom organizowanych przez siebie protestów za udział w demonstracjach”. Dziennikarz dodał przy tym, że wie to od swojego kolegi.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Aktor powiedział także, że pieniądze są wypłacane „za protestowanie w pierwszej linii, tarzanie się po ziemi, walenie nogami w metalowe blachy”.

Jarosław Jakimowicz kontra KOD

W środę Sąd Rejonowy dl Warszawy – Śródmieścia zdecydował, że Jarosław Jakimowicz – wypowiadając na antenie przytaczane słowa – „poniżył Komitet Obrony Demokracji oraz naraził to stowarzyszenie w opinii publicznej na utratę zaufania, niezbędnego do realizacji przez to stowarzyszenie swoich celów statutowych oraz innych działań w przestrzeni publicznej”. Słowami o „obrzydliwej hołocie” – dodatkowo jeszcze znieważył członków KOD – poinformował portal Wirtualne Media.

Źródło: Wirtualne Media

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski