Emocjonalne wystąpienie poseł KO w Sejmie. „Zamilcz człowieku!” (wideo)

Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej zasłynęła w ostatni czwartek z bardzo mocnego wystąpienia w Sejmie w tracie debaty dotyczącej przedłużenia stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Nagranie z wystąpieniem polityk bardzo szybko obiegło media oraz także internet i stało się bardzo popularne. Co dokładnie powiedziała posłanka?

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wydarzenia na granicy Polski z Białorusią są poruszane w krajowych mediach i opinii publicznej od dłuższego czasu. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji na granicy podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Czas jego obowiązywania został ostatnio przedłużeny przez Sejm o 60 dni po dość bardzo burzliwej debacie. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 posłów wstrzymało się od głosu.

Dużo komentarzy wywołało przede wszystkim wystąpienie szefa MSWiA – Mariusza Kamińskiego. Minister w swoim przemówieniu zwrócił się do posła Koalicji Obywatelskiej – Franciszka Sterczewskiego zwracając się do niego w mocnych słowach – „ty niemądry człowieku”.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

To jednak nie koniec. Dużo emocji wzbudziło także zdjęcie małej dziewczynki, które umieszczono nieopodal sejmowej mównicy. W pewnym momencie zabrał je poseł Konfederacji – Dobromir Sośnierz, a następnie przywrócił je na swoje miejsce wspomniany wyżej Franciszek Sterczewski, co spotkało się z reakcją ze strony marszałka Ryszarda Terleckiego.

Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej i jej wystąpienie

Czwartkowa debata w Sejmie nad przedłużeniem stanu wyjątkowego jak widać wywołała wiele emocji. Prócz wspomnianych sytuacji jedna szczególnie zyskała na popularności. Mowa o wystąpieniu Katarzyny Piekarskiej z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nigdy nie przypuszczałam, że dożyję takiego dnia, że będę pytała, jako polska posłanka, ministra, co zrobił z dziećmi! Gdzie są dzieci?! – pytała z mównicy sejmowej.

Nagle jednak prawdopodobnie ktoś w ławach PiS musiał się śmiać, ponieważ Piekarskiej puściły nerwy. – To nie jest śmieszne, proszę pana! Zamilcz człowieku! – zaczęła krzyczeć, wyraźnie zdenerwowana posłanka.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza