Spięcie na spotkaniu z Tuskiem. Młody mężczyzna bez hamulców do lidera Platformy (WIDEO)

Donald Tusk odwiedził Płock, gdzie mocne słowa w jego kierunku skierował młody mężczyzna, któremu udzielono głosu w trakcie trwającego spotkania z liderem Platformy Obywatelskiej. Nie jest to jedyna tego typu sytuacja w ostatnim czasie, kiedy były przewodniczący Rady Europejskiej słyszy dość gorzkie słowa skierowane w jego kierunku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Donald Tusk kontynuuje swoją podróż po Polsce. W tym tygodniu lider Platformy Obywatelskiej odwiedził już między innymi Piaseczno. Z tego spotkania wypłynęło nagranie, na którym jeden z uczestników skierował do byłego premiera mocne słowa, na które Donald Tusk postanowił odpowiedzieć.

Z kolei w środę były premier pojawił się w Płocku, gdzie jedno z pytań zadane od uczestników spotkania zadał mu młody mężczyzna.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Chciałbym zapytać, jak to jest mówić, że inflacja to wina PiS – bo jest winą PiS też – a pańscy posłowie głosowali za takimi ustawami socjalnymi jak „Ukrainiec Plus”, za zamknięciem gospodarki czyli lockdownem, co doprowadziło do inflacji? Jak to jest mówić, że broni pan demokracji, a za pana czasów strzelano do górników, na Marszach Niepodległości atakowano zwykłych ludzi? – pytał uczestnik spotkania.

Jak to jest pokazywać taką hipokryzję? Ja na pana patrzeć nie mogę – pytał na samym końcu mężczyzna.

Pytanie do Tuska i odpowiedź lidera PO

– Każdy pogląd ma jakieś swoje uzasadnienie, nawet jeśli nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Uważam, że problem z debatą w Polsce też wynika z tego, że PiS przyzwyczaił – na pewno pana – że kłamstwo jest czymś bezkarnym. Że można kłamać od rana do wieczora – mówił Donald Tusk.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Na przykład to słynne kłamstwo o tym, że rząd Ewy Kopacz strzelał do górników. Jakoś nie zauważyłem żadnego rannego górnika. Pamiętam dokładnie, że policja – nie na polecenie pani premier czy moje – broniła dostępu do budynku przed ludźmi, którzy się tam zgromadzili, atakowali kamieniami i grozili fizycznie osobom zgromadzonym w budynku – mówił lider Platformy.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

– Wtedy policja działała. Nikt nie został ranny. Po co powiela pan bzdury? Powiem szczerze, ja bym się wstydził na pana miejscu, bo wiek nie jest żadnym usprawiedliwieniem – podsumował były premier.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski