Najnowszy sondaż. PiS zwiększa przewagę nad KO


Sondaż wyborczy Research Partner. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Tuż za formacją rządzącą jest Koalicja Obywatelska. Trzecia jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Konfederacja oraz także Lewica.

Złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15, Porozumienia Jarosława Gowina. Wymienione ugrupowania w omawianym sondażu wyborczym Research Partner nie przekraczają progu wyborczego. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania? Kto zyskał i kto stracił?

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Z ostatnich sondaży wynika jasno, że ich liderem od dawna jest Zjednoczona Prawica, która jest kierowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Tuż za ZP sytuacja od pewnego czasu jest ustabilizowana w kontekście miejsc dwa oraz trzy. Koalicja Obywatelska zdecydowanie trzyma drugie miejsce. To samo tyczy się Polski 2050, która zazwyczaj zamyka podium.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Do pierwszej trójki próbują się dobić od dłuższego czasu Konfederacja i Lewica. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe wegetuje na granicy progu wyborczego. Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina najczęściej zyskują poparcie, które zdecydowanie nie pozwala im myśleć o tym, aby w kolejnej kadencji znów pojawić się w Sejmie.

Sondaż wyborczy Research Partner – wyniki

Z sondażu Research Partner wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z 33.6 proc, co oznacza wzrost o 2.2 pkt. proc. Dalej jest Koalicja Obywatelska z 24.2 proc. Dla KO oznacza to spadek o 1.6 pkt. proc. Na ostatnim miejscu podium jest Polska 2050 Szymona Hołowni z 11.8 proc. (spadek o 1.4 p.p.).

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Tuż za podium jest Konfederacja z 8 proc. Ostatnia próg wyborczy przekracza Lewica z 6.4 proc. Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 3.1 proc., Kukiz’15 z 1.9 proc. I na końcu Porozumienie Jarosława Gowina z 0.5 proc.

1.1 wskazało inną partię. Z kolei 9.6 proc. – „trudno powiedzieć”.

Źródło: NaTemat

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)