Jakie gwiazdy są według Polaków autorytetami? Zaskakujące wyniki sondażu

IBRiS przeprowadził sondaż dla portalu Pudelek, w którym to zapytał Polaków o to, która polska gwiazda, jest ich największym autorytetem.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Wśród znanych osób pojawili się między innymi Robert i Anna Lewandowscy, Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, Filip Chajzer oraz także Barbara Kurdej-Szatan, na której temat w ostatnim czasie było bardzo głośno w mediach.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Czy aktor, sportowiec lub ewentualnie dziennikarz może być autorytetem? W dzisiejszych czasach zdecydowanie tak. Bez wątpienia dla wielu młodych adeptów piłki nożnej autorytetem może być choćby Robert Lewandowski, który już teraz jest uznawany za najlepszego piłkarza na świecie, a z olbrzymią pewnością najlepszego w historii naszego kraju.

Bez dwóch zdań na status autorytetu wpływa jego społeczne uznanie lub prestiż z uwagi na posiadane kompetencje, władzę i sukcesy. W związku z tym już teraz można zdradzić, że pierwsze miejsce raczej nikogo nie zdziwi. Zastanawiać jednak może obsada kolejnych miejsc.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

IBRiS o autorytetach wśród znanych osób

W badaniu IBRiS pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej otrzymał 59 proc. Kolejne miejsce przypadło żonie piłkarza, czyli Annie Lewandowskiej, która otrzymała 44 proc. Z kolei ostatnie miejsce na podium przypadło aktorowi Maciejowi Stuhrowi, który otrzymał 42.9 proc.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Kolejne miejsca zajęli: Maja Ostaszewska (40,1 proc.), Krystyna Janda (31,4 proc.), Filip Chajzer (27 proc.), Barbara Kurdej-Szatan (23,1 proc.) i Kinga Rusin (22,5 proc.).

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)