Spore problemy Sławomira Nitrasa. Polityk KO straci immunitet?

Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej ma poważne problemy. Prokuratura chce ukarania znanego polityka  w związku z jedną z sytuacji, które miały miejsce w sejmie w październiku zeszłego roku. Nitras z „impetem” miał popchnąć  posła Wiesława Krajowskiego.

Do zdarzenia doszło podczas posiedzenia Sejmu w październiku. Prokuratorzy chcą postawić Nitrasowi zarzut naruszenia nietykalności. Czy posłowi Koalicji Obywatelskiej zostanie uchylony immunitet i poniesie karę za swoje zachowanie?

Polecamy także: Jakimowicz odpowiada na atak Durczoka. Mocne słowa gwiazdy TVP

Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej ma poważne problemy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego. Organy prokuratury złożyły już należny wniosek w tej sprawie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Koalicji Obywatelskiej. Czy Sławomir Nitras straci swój immunitet posła?

Polecamy również: Michał Rachoń wyśmiał posła KO w TVP. Mocne słowa dziennikarza (wideo)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Sławomira Nitrasa został przekazany Marszałkowi Sejmu” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. 

Polecamy także: Jest wyrok ws. Kamila Durczoka. Sąd orzekł, że dziennikarz jest winny

Chodzi dokładnie o zdarzenie z 27 października 2020 roku. Wówczas w sejmie trwała bardzo burzliwa debata na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W jej trakcie zdaniem prokuratury poseł Nitras –  „podszedł niespodziewanie do posła Wiesława Krajewskiego i bez powodu z impetem popchnął go oboma rękoma”. „Ten uchronił się przed upadkiem tylko dlatego, że w porę chwycił się oparcia ławy poselskiej” – czytamy.

Zachowanie posła zarejestrował  także sejmowy monitoring.

 Źródło: Onet

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki