Przemysław Czarnek uderza w Romana Giertycha. Mocne słowa ministra

Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat afery, z którą bezpośrednio jest związany mecenas Roman Giertych. Były wicepremier miał mieć bardzo bliski kontakt z twórcą oraz administratorem kontrowersyjnego profilu „Sok z Buraka”. To właśnie na łamach tej facebookowej strony dochodziło do częstej publikacji treści o charakterze hejterskim. Dodatkowo strona zasłynęła z kolportowania fake newsów. Odpowiedzialny za to ma być jej twórca i jednocześnie także administrator – Mariusz Kozak-Zagozda, który to miał mieć częsty kontakt z mecenasem Romanem Giertychem.

Polecamy również: Michał Rachoń wyśmiał posła KO w TVP. Mocne słowa dziennikarza (wideo)

Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat afery, z którą bezpośrednio jest związany mecenas Roman Giertych

Roman Giertych ma w ostatnich dniach niemałe kłopoty. Portal TVP Info opublikował treść jego rozmów z Mariuszem Kozak-Zagozdą, który jest administratorem kontrowersyjnego profilu „Sok z Buraka”. To właśnie za pośrednictwem tego profilu Zagozda miał publikować posty o charakterze hejterskim. W dodatku na łamach profilu były również publikowane wpisy będące fake newsami. Na ten temat na łamach TVP Info wypowiedział się minister Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Jest wyrok ws. Kamila Durczoka. Sąd orzekł, że dziennikarz jest winny

W moim przekonaniu tego rodzaju zachowanie nie licuje z godnością adwokata. W związku w powyższym powinien być usunięty z listy adwokatów i nie powinien dalej wykonywać zawodu adwokata. Dziwię się, że adwokatura w tej kwestii do tej pory milczy” – powiedział portalowi TVP Info Czarnek.

Bez wątpienia zachowanie jest obrzydliwe. Zarówno pana Kozaka-Zagozdy, jak i pana Giertycha, który mu w tym procederze hejtowania i to takiego obrzydliwego hejtowania, pomagał. Dwulicowe zachowanie i dwulicowość Romana Giertycha jest znana nie od dzisiaj, odkąd odszedł z polityki i wszedł ponownie w świat polityki po tamtej stronie. Dziwię się, że adwokatura nie reaguje na tego typu zachowanie mecenasa Giertycha, bo tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata” – ocenił minister.

Źródło: TVP.INFO

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki