Sąd ogłosił decyzję w sprawie Kurdej-Szatan. Wiele osób będzie w szoku

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję w sprawie Barbary Kurdej-Szatan. Chodzi o słowa, które aktorka użyła pod adresem Straży Granicznej.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje o Magdalenie Ogórek. Dziennikarka TVP zabrała głos (FOTO)

Pod koniec 2022 roku media obiegła informacja o decyzji Sądu Rejonowego w Pruszkowie, który uznał, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego i w związku z tym umorzył postępowanie. Z takim obrotem spraw nie miała zamiaru godzić się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami „maszyny bez mózgu i serca” oraz „mordercy” w stosunku do straży granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy – podawała prokuratura.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Dramatyczna sytuacja w programie TVP. Prawie doszło do tragedii

W opinii prokuratury, słowa użyte przez Kurdej-Szatan nie mieściły się w granicach wolności słowa.

Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu – podkreślała w tej sprawie prokuratura.

Kurdej Szatan przed sądem: decyzja Sądu Okręgowego

Media obiegła informacja, że postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie dotyczące umorzenia postępowania przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan ma już charakter prawomocny.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje o Magdalenie Ogórek. Dziennikarka TVP zabrała głos (FOTO)

Taką decyzję ogłosił Sąd Okręgowy w Warszawie, który utrzymał w mocy decyzję sądu pierwszej instancji, która została wydana w grudniu 2022 roku.

Aktorka ponad rok temu za pośrednictwem swojego konta na Instagramie w bardzo mocnych słowach skomentowała działania polskiej Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej.

POLECAMY TAKŻE: Rodowicz zaatakowała TVP. Teraz może mieć poważny problem

Co tam się dzieje! To jest ku*** „straż graniczna”? „Straż”? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez niczego! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy! – napisała pod koniec 2021 roku na Instagramie Barbara Kurdej-Szatan odnosząc się w ten sposób do nagrania z granicy polsko-białoruskiej, gdzie prawdopodobnie zarejestrowano między innymi polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)