Mocne słowa Terleckiego do Nitrasa w Sejmie. Marszałek nie wytrzymał. Nitras zażądał przeprosin (wideo)

Ryszard Terlecki kontra Sławomir Nitras w sejmie. Marszałek Sejmu w mocnych słowach zwrócił się do posła Platformy Obywatelskiej – Sławomira Nitrasa. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce w Izbie Niższej parlamentu pod koniec ubiegłego roku. Według Sławomira Nitrasa to nie pierwsza tego typu sytuacja, w której Marszałek Sejmu zwrócił się w jego kierunku w sposób obraźliwy. W związku z tym poseł PO i Koalicji Obywatelskiej zdecydował się na złożenie pisma przedprocesowego zaadresowanego do polityka Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz zdarzenia z 10 grudnia 2020 roku Nitrasa zarzuca także Terleckiemu obraźliwe zachowanie z dnia 9 listopada 2017, 9 sierpnia 2019 oraz wspomnianego z 10 grudnia 2020 roku.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Ryszard Terlecki kontra Sławomir Nitras w sejmie

Sławomir Nitras pozew przeciwko Marszałkowi Sejmu zapowiedział 10 grudnia. Wówczas to miały miejsce bardzo burzliwe obrady Sejmu podczas których posłowie odrzucili wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. W pewnym momencie po głosowaniu poseł PO podszedł do mównicy sejmowej i chciał zgłosić wniosek formalny. W tej sytuacji wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS zwrócił się do niego słowami: „siadaj, pajacu”. Po tym zdarzeniu Nitras zapowiedział złożenie pisma przedsądowego względem Terleckiego.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Sławomir Nitras jest takim „trefnisiem Platformy”. – Przez całą sesję przeszkadzał, przerywał, dowcipkował, także wyrażał się nieparlamentarnie i każdego może wyprowadzić z równowagi, mi się to też zdarzyło, ale uważam, że klub powinien jakoś dyscyplinować swoich posłówocenił Terlecki.

Pewna miarka została przebrana, Ryszard Terlecki takich słów używa w stosunku do wielu ludzi, nie tylko do mnie i robi to z pozycji, co bardzo ważne w tej sytuacji, marszałka Sejmu – powiedział Nitras PAP. Jak dodał, część z wypowiedzi, o których mowa w piśmie, padło właśnie z fotela marszałkowskiego. – Terlecki często komentuje w ten sposób wypowiedzi posłów. Takie stwierdzenia, jak „co pan za brednie opowiada”, „kto pana tu wysłał?”, są normą w jego zachowaniu. Liczę, że ten proceder się skończy, że Ryszard Terlecki się zreflektujezaznaczył poseł KO.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę