Zaatakowała prezydenta. Teraz europoseł PO gorzko przeprasza

Europosłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej – Danuta Huebner zasugerowała, że podczas wizyty w Turcji doszło do wpadki, której autorem miał być prezydent Andrzej Duda. Teraz polityk PO za swoje słowa postanowiła przeprosić.

Przebywający z państwową wizytą w Turcji prezydent Andrzej Duda złożył wieniec w Mauzoleum Atatürka. To miejsce upamiętniające założyciela tureckiej republiki i jej pierwszego prezydenta, marszałka Turcji Kemala Atatürka (1881-1938). Układ barw kwiatów zwrócił uwagę europosłanki Danuty Huebner, która napisała o wpadce prezydenta. Następnie za swój wpis postanowiła przeprosić. O co chodzi?

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Danuta Huebner przeprasza prezydenta

Para Prezydencka przebywa aktualnie z wizytą państwową w Turcji. Jednym z jej punktów było złożenie wieńca w Mauzoleum Atatürka. Przy tej okazji internauci oraz część polityków zwróciła uwagę na układ barw złożonych kwiatów. Głowie państwa z tego powodu wpadkę postanowiła przypisać między innymi europoseł Platformy Obywatelskiej – Danuta Huebner. Polityk ostatecznie swój wpis usunęła, a w jego miejscu pojawiły się przeprosiny zaadresowane do Andrzeja Dudy.

Prezydent, w ramach państwowej wizyty, złożył wieniec w Mauzoleum Atatürka. Kolejność barw na wieńcu wskazuje, że złożył go Prezydent Indonezji, ewentualnie Książę Monako” – napisała europosłanka KO Danuta Hübner.

Do sprawy odniósł się za pośrednictwem mediów społecznościowych Błażej Spychalski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pomogę – barwy wieńca składanego w Mauzoleum Ataturka zostały wprowadzone jako zasada protokolarna przez prezydenta Erdogana. Na zdjęciu poniżej pani kanclerz Merkel składa wieniec. Co do barw Indonezji odsyłam do przewodniczącego Budki – coś wie na ten temat. Nie ma za co.napisał na Twitterze Spychalski.

W tej sytuacji europoseł Platformy Obywatelskiej postanowiła przeprosić.

Przepraszam Pana Prezydenta @AndrzejDuda za mój niefortunny wpis dotyczący Jego wizyty Turcji. – napisała Danuta Huebner.

Źródło: Twitter,  Onet,  DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli