Bezlitosne pytanie do Trzaskowskiego. Poszło o prześmiewczą ksywkę Budki (wideo)

Rafał Trzaskowski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. W trakcie programu padło między innymi pytanie o pseudonim, który od pewnego czasu jest przypisywany Borysowi Budce. Jak na to pytanie zaregował aktualny włodarz stolicy?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Platforma Obywatelska od pewmego czasu wzmaga się z dość poważnymi problemami. Ugrupowanie kierowane przez Borysa Budkę od pewnego czasu nie może pochwalić się zbyt wysokimi notowaniami w sondażach wyborczych. Na dodatek jeszcze tak niedawno z jej szeregów odeszło kilku znaczących polityków.

Rafał Trzaskowski w Radiu Zet

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicji Obywatelskiej ostatnich miesięcy raczej nie może zaliczyć do zbytnio udanych. Przyczyn takiego stanu rzeczy można wskazać wiele. W tej sprawie nie mogło zabraknąć zdań mówiących wprost, że problem PO tkwi między innymi w osobie jej przewodniczącego. Borys Budka jest od pewnego czasu atakowany z wielu stron. Zarzuca mu się przede wszystkim aktualny stan Platformy Obywatelskiej oraz Koalicji Obywatelskiej. Z tego powodu niedawno przypisano politykowi pewien pseudonim, którego znaczenie zbyt przychylne dla niego raczej nie jest.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Nadzieją dla Platformy ma być zapowiadany od pewnego czasu powrót do polskiej polityki Donalda Tuska. Aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej jest wielką nadzieją na odbudowanie jej dawnej siły oraz także pozycji. Niedawno na temat Tuska wypowiedział się Leszek Miller, który widzi w byłym premierze lidera całej opozycji. – Kto jest w tej chwili takim liderem w Polsce, który może wygrać z Jarosławem Kaczyńskim? Otóż moja odpowiedź jest taka: takim liderem jest Donald Tusk. Jeżeli chcemy, żeby na czele zjednoczonej opozycji stanął ktoś, kto ma opinię i kwalifikacje pełnokrwistego lidera, to niewątpliwie takim jest Donald Tusk.mówił Leszek Miller.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Jedną z alternatyw ma być także Rafał Trzaskowski. Za jego kandydaturą przemawia chociażby jego wysokie poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich sprzed roku.

Prezydent Warszawy pytany o ksywkę Borysa Budki

Prowadząca wywiad – Beata Lubecka zadała pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu, czy Borys Budka ma ksywkę „Rocky III”?

Źródło: TVP,  Twitter, YT

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada