Premier Włoch stanęła w obronie Polski. Giorgia Meloni powiedziała to wprost

Premier Włoch Giorgia Meloni w środę w trakcie dyskusji w Senacie przed czwartkowym szczytem UE stanęła w obronie Polski. Włoska polityk mówiła między innymi, że „stale słyszy ciosy wymierzone w Polskę”.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Giorgia Meloni od 22 października 2022 roku jest premierem Włoch. Aktualne stanowisko Meloni zajęła w wyniku przeprowadzonych we wrześniu bieżącego roku przedterminowych wyborów, które wygrała w ramach utworzenej koalicji centroprawicowej, którą utworzyły partię: Bracia Włosi, Liga, i Forza Italia.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Ugrupowania te uzgodniły powołanie nowego rządu, wskazując Meloni jako kandydatkę na premiera. 21 października 2022 prezydent Sergio Mattarella powierzył jej misję utworzenia gabinetu.

Szefowa włoskiego rządu w środę stanęła w obronie Polski w trakcie debaty w Senacie, która odbyła się przed czwartkowym szczytem Unii Europejskiej.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Nie wierzę, zwłaszcza w tym momencie, w taką Europę, w której są ci dobrzy, a inni – brzydcy i źli, którzy są wypychani z ekskluzywnego klubu – mówiła premier Włoch.

Giorgia Meloni w obronie Polski

Stale słyszę ciosy wymierzone w Polskę. Informuję was, że Polska jest krajem, który w UE bierze na siebie ciężar przyjęcia uchodźców ukraińskich, która jest na pierwszej linii starcia z Rosją i która według NATO może być następną ofiarą prób rosyjskiej ekspansji – oświadczyła szefowa włoskiego rządu.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Jaki sygnał wysyłamy do Rosji mówiąc, że Polska nie jest naszym przyjacielem? – pytała włoska premier. Giorgia Meloni postanowiła również zaapelować: Uważajmy, jakie priorytety sobie dajemy.

Myślę o Europie jako o unii narodów, ze wszystkimi różnicami między Zachodem i Wschodem. Może powinniśmy wziąć pod uwagę to, że kraje Europy Wschodniej nie są takie, jak te na Zachodzie, bo na dekady były zdane na łaskę Związku Radzieckiego – mówiła Meloni.

Może warto im pomóc – dodała Giorgia Meloni.

Źródło: Interia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski