Posłanka Lewicy odgraża się Prezydentowi. Mocne słowa Żukowskiej do Dudy

Poseł Anna Maria Żukowska w mediach społecznościowych odniosła się do informacji o skazaniu byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy. Polityk w sprawie tego wątku zwróciła się bezpośrednio w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy. Wpis Żukowskiej wywołał spore kontrwersje w sieci.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Odpowiedział na niego między innymi dziennikarz TVP – Samuel Pereira. Czy posłanka Lewicy tym razem nie przekroczyła pewnych granic? Co zarzuca aktualnej głowie państwa w odniesieniu do sprawy byłego prezydenta Francji?

Poseł Anna Maria Żukowska grozi Prezydentowi?

W ostatni poniedziałek trybunał w Paryżu skazał Nicolasa Sarkozy’ego. Były prezydent Francji usłyszał orzeczenie skazujące go na trzy lata więzienia, w tym dwa w zawieszeniu. Chodzi o próbę uzyskania w drodze przekupstwa od sądu informacji w innej sprawie korupcyjnej. Podobny wymiar kary w usłyszeli Thierry Herzog (adwokat polityka) oraz sędzia Gilbert Azibert.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Wyrok nie jest prawomocny i służy od niego odwołanie. Śledczy na nieprawidłowości natrafili przy okazji badania innej sprawy. Chodziło przede wszystkim o wątek finansowanie przez Muammara Kaddafiego kampanii wyborczej Sarkozy’ego w 2007 roku. O dzisiejszej sprawie dowiedziano się z podsłuchanych rozmów byłego prezydenta z jego adwokatem.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Z kolei w Polsce do wątku sprawy byłego prezydenta Francji odniosła się Anna Maria Żukowska z Lewicy. Poseł udostępniła materiał o skazaniu Sarkozyego. Oznaczyła przy tym konta prezydenta Andrzeja Dudy i napisała: „@AndrzejDuda, i na Pana przyjdzie czas. Przyjdzie”napisała poseł Lewicy na Twitterze.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Do sprawy odniósł się także dziennikarza TVP – Samuel Pereira. Zapytał on poseł na czym przede wszystkim opiera swój wpis.

Polityk powinien wyrażać się precyzyjnie. Oskarża Pani prezydenta swojego kraju o korupcję, czy konkretnie o przestępstwo z którego paragrafu?” – pytał dziennikarz.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”