Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda znanego programu TVP

Nie żyje Antoni Gucwiński – polski doktor nauk weterynaryjnych, inżynier zootechnik, dyrektor Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu w latach 1966–2006. Gucwiński był także twórcą programów telewizyjnych w TVP. Szerokie grono Polaków może znać Antoniego Gucwińskiego przede wszystkim za sprawą programu przyrodniczego „Z kamerą wśród zwierząt”, którego emisja odbywała się w latach od 1971 do aż 2002 roku na antenie Telewizji Polskiej.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Żoną Antoniego Gucwińskiego była Hanna Gucwińska, która wraz z nim prowadziła wcześniej wspomniany program „Z kamerą wśród zwierząt”. Gucwińska była także posłem IV kadencji w latach 2001-2005. Z kolei w roku 2005 roku bez powodzenia starała się o reelekcję z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Antoni Gucwiński wraz z żoną prowadził także program „Znajomi z ZOO”, którego produkcja autorstwa Telewizji Polskiej odbywała się w latach 1994-2003.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

W związku ze śmiercią Antoniego Gucwińskiego głos zabrał między innymi prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk, który w związku z tym napisał:

– Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych włodarz Wrocławia.

Nie żyje Antoni Gucwiński – Hanna Gucwińska o śmierci męża

Nie żyje Antoni Gucwiński – polski doktor nauk weterynaryjnych, inżynier zootechnik, dyrektor Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu w latach 1966–2006. Gucwiński był także twórcą programów telewizyjnych w TVP.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Szerokie grono Polaków może znać Antoniego Gucwińskiego przede wszystkim za sprawą programu przyrodniczego „Z kamerą wśród zwierząt”, którego emisja odbywała się w latach od 1971 do aż 2002 roku na antenie Telewizji Polskiej.

Głos w sprawie śmierci Antoniego Gucwińskiego zabrała jego żona – Hanna Gucwińska cytowana przez portal TVP.info powołujący się na wroclaw.naszemiasto.pl.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Jestem w wielkim szoku. Nadal do mnie nie dociera, co się stało. Mąż wczoraj trafił do szpitala, bo miał wielkie problemy z oddychaniem. Zabrała go karetka. Dzisiaj już jego stan był ciężki. I kiedy przed chwilą rozmawiałam z lekarzem ze szpitala, to w trakcie rozmowy mąż umarłpowiedziała portalowi wroclaw.naszemiasto.pl Hanna Gucwińska.

Źródło: TVP.INFO, Wikipedia

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)