Czystki w Platformie Obywatelskiej? Dwóch znanych posłów wyrzuconych

Platforma Obywatelska: Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski zostali wykluczeni ze struktur ugrupowania. Taka decyzja zapadła w piątek i została podjęta przez Zarząd Krajowy. Jakie są przyczyny usunięcia dwóch posłów?

Platforma Obywatelska od pewnego czasu wzmaga się z poważnymi problemami wewnętrznymi. Wokół i wewnątrz ugrupowania od pewnego czasu padają zdania, że u szczytu władzy w PO powinno dojść do zmian, aby ratować ugrupowanie przed całkowitym upadkiem. Partia od dawna zaczyna notować bardzo niskie poparcie w sondażach. Na dodatek na politycznej scenie pojawił się Szymon Hołownia, który na wielu polach stał się poważnym rywalem dla formacji Borysa Budki.

Polecamy także: To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Platforma Obywatelska: Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski zostali wykluczeni ze struktur ugrupowania

Niedawno informowaliśmy o bardzo słabych notowaniach Platformy Obywatelskiej i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej w sondażach wyborczych. Formacja Borysa Budki od dłuższego czasu traci prym w sondażach w kręgu ugrupowań opozycyjnych. Tuż za Zjednoczoną Prawicą w ostatnich badaniach jest Polska 2050 Szymona Hołowni. To jednak nie koniec kłopotów partii, która jeszcze sześć lat temu oddawała władze w kraju po dwóch kadencjach sprawowania rządów w kraju.

Wykluczeni politycy

W piątek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej postanowił o wykluczeniu dwóch swoich posłów. Chodzi o Ireneusza Rasia oraz Pawła Zalewskiego.

Zarząd Krajowy PO podjął decyzję o wykluczeniu z partii posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz POpoinformował PAP rzecznik partii Jan Grabiec. Zarząd zatwierdził też plan ofensywy politycznej.

Na wniosek przewodniczącego PO Borysa Budki zostały podjęte decyzje personalne o wykluczeniu z partii posła Ireneusza Rasia i posła Pawła Zalewskiego za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarnypoinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Polecamy także: Dramat Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP przeżywa trudne chwile

Powodem mają być wypowiedzi posłów, które miały szkodzić partii. Do sytuacji odniósł się Paweł Zalewski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zostałem wyrzucony z PO na wniosek @bbudka Właśnie poinformował mnie o tym @MKierwinski Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?napisał polityk.

Polecamy także: To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Źródło: Onet, Twitter

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Ida Nowakowska pożegnała się z widzami TVP. O co chodzi?

Niedzielski odpowiada na słowa Trzaskowskiego. Mocne słowa ministra zdrowia