Spięcie na konferencji Grodzkiego. Mocne pytanie od dziennikarza TVP (wideo)

Senat: 4 maja Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Teraz ustawa trafiła przed Senat. Nie zostanie ona jednak rozpatrzona zbyt prędko przez Izbę Wyższą Parlamentu. Na ten temat pytanie w trakcie konferencji prasowej marszałka Tomasza Grodzkiego chciał zadać dziennikarz Telewizji Polskiej – Miłosz Kłeczek. W pewnym momencie pracownik TVP zakomunikował, że wcześniej zgłaszał się do zadania pytania.
Mimo wszystko głos otrzymał przedstawiciel innej stacji telewizyjnej. W związku z zaistniałą sytuacją wywiązała się wymiana zdań między prowadzącą konferencję a dziennikarzem. W pewnym momencie głos zabrał także sam Tomasz Grodzki.

Polecamy także: To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Senat: Awantura z udziałem dziennikarza TVP

4 maja Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Teraz ustawa trafiła przed Senat. Jednak ten nie rozpatrzy jej zbyt szybko. Pytanie na ten temat w trakcie konferencji prasowej marszałka Tomasza Grodzkiego chciał zadać dziennikarz Telewizji Polskiej Miłosz Kłeczek.
Jednak w trakcie zadawania pytań doszło do dość nietypowej sytuacji. Osoba prowadząca udzieliła głos przedstawicielowi innej redakcji. W tej sytuacji do mikrofonu podszedł dziennikarz Telewizji Polskiej, który nie krył swojego zdziwienia z tego powodu.
Po chwili Miłosz Kłeczek zadał swoje pytanie do Tomasza Grodzkiego dotyczące czasu rozpatrzenia przez Senat ustawy. Dziennikarz nawiązał m.in. do listu Związku Samorządów Polskich z apelem do marszałka o jak najszybszej procedowanie tej ustawy.

Pan jest winien bukiet kwiatków tej osobie, którą pański kamerzysta brutalnie zaatakował przy wejściu do Senatu i dopóki pan tego nie zrobi, nie powinien pan zadawać takich pytań – powiedział marszałek, zwracając się do Kłeczka. Po tych słowach oficjalnie zakończono konferencję.
Odchodząc, Grodzki powiedział jeszcze: – Będzie pan zadowolony z finalnego planu ratyfikacyjnego.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli