To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Platforma Obywatelska: Borys Budka w ostatnich tygodniach zbiera bardzo surowe oceny ze strony nie tylko swoich politycznych przeciwników, lecz także od swoich partyjnych współpracowników. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Jeden z nich to przede wszystkim słabnące sondaże Platformy Obywatelskiej oraz słabnąca pozycja względem Polski 2050 Szymona Hołowni. W tej sytuacji coraz głośniej słychać o konieczności zmiany na stanowisku lidera największego opozycyjnego ugrupowania w Sejmie.

Na temat Borysa Budki na antenie Radia RMF FM w rozmowie z Robertem Mazurkiem wypowiedział się Ireneusz Raś. Poseł Platformy Obywatelskiej wypowiedział słowa, które mogą nie spodobać się Borysowi Budce.

Platforma Obywatelska: Borys Budka traci poparcie w partii?

Borys Budka ma poważne problemy. Od dłuższego czasu sporo się mówi na temat zmiany na samym szczycie władzy w Platformie Obywatelskiej. Powodem takich głosów mają być narastające kłopoty Platformy Obywatelskiej oraz kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej. Na ten temat w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM rozmawiał poseł Platformy Obywatelskiej – Ireneusz Raś. Polityk w trakcie rozmowy nie krył swojego sceptycznego stanowiska względem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Oczekiwałem od Borysa Budki, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego, jestem rozczarowany” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Ireneusz Raś w kontekście szefa Platformy Obywatelskiej.

Uważam, że Borys Budka zbyt dużo komunikuje z dnia na dzień, a za mało pracuje nad pewnymi kwestiami, które mogłyby nas łączyć. Przede wszystkim musimy powiedzieć, kim dziś jest Platforma Obywatelskaprzyznał gość Porannej rozmowy w RMF FM.

W ostatnich tygodniach zastanawiałem się nad tym, kto mógłby wszystkie rodziny PO zjednoczyć i dać wiarę w to, że nasza praca może w perspektywie najbliższych miesięcy może przynieść dobry rezultat nie tylko sondażowy. To Radosław Sikorski. Znam tego polityka, jest barwny i doświadczony. Radosław Sikorski to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywnydodał.

W dalszej cześci polityk PO powiedział, że jego formacja była w ostatnim czasie niekonsekwentna.

My w głosowaniu nad środkami unijnymi odwróciliśmy się bokiem. Zaadresowaliśmy nasza postawę do radyklanych środowisk lewicowych. Nawet Lewica Biedronia, Czarzastego, Zandberga głosowała za, a na drugi dzień Borys Budka wychodzi i mówi, że chce robić koalicję z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Rozumie Pan coś z tego? Teraz jestem troszeczkę wkurzony. To przecież logiki nie ma alarmował gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Źródło: RMF

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli