Dramat Koalicji Obywatelskiej i PO. Tragiczny wynik sondażu

Platforma Obywatelska i rządzona przez nią Koalicja Obywatelska mają bardzo poważne problemy. Od początku roku z ugrupowania Borysa Budki odeszło kilku posłów i jeden senator, którzy znaleźli dla siebie swoje miejsce w szeregach Polski 2050, która jest stopniowo tworzona przez Szymona Hołownie. To jednak nie jest jedyny problem ugrupowania. Sporo mówi się o odejściu konserwatywnego skrzydła partii, które nie zgadza się z polityką ugrupowania w sprawach aborcji. W dodatku KO w najnowszych sondażach drastycznie straciło poparcie Polaków.

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

Platforma Obywatelska i rządzona przez nią Koalicja Obywatelska mają bardzo poważne problemy

Platforma Obywatelska od 2015 roku nie może wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. To jednak nie jedyny problem największej opozycyjnej partii w sejmie. Z sondażu CBOS wynika, że Platforma nie cieszy się już drugim największym poparciem ze strony społeczeństwa. Z tego miejsca wyrzucił ją Szymon Hołownia wraz ze swoim nowym ugrupowaniem Polska 2050. W dodatku Platforma Obywatelska wraz ze swoimi koalicjantami może liczyć na jeden z najniższych od lat poziomów poparcia polskiego społeczeństwa.

Z sondażu CBOS wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość swój głos ma zamiar oddać 33 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się partia Szymona Hołowni. Polska 2050 może liczyć na poparcie na poziomie 17.2 proc. Trzecie miejsce z tragicznie nikim poparciem zajęła Koalicja Obywatelska. Wynik ugrupowania Borysa Budki wraz z koalicjantami może liczyć na 11.30 proc. Zgodnie z sondażem do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie siły polityczne: Konfederacja z 6,7 proc. oraz Lewica z 6 proc. Pod kreską znalazły się PSL — Koalicja Polska z 2,4 proc. oraz Kukiz’15 z 0,18 proc.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-11 marca 2021 roku na grupie 1154 osób, które mogły wybrać metodę badania (44,5 proc. metodą CAPI, 41,2 – CATI, a 14,3 proc. – CAWI).

Źródło: Wprost / CBOS

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę