Wyrok w procesie Kamila Durczoka. To będzie definitywny koniec prezentera? Kiedy ogłoszenie wyroku?

Kamil Durczok, były dziennikarz stacji TVN ma poważne problemy. Prezenter dwa lata temu został zatrzymany w związku z prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego. BMW dziennikarza uderzyło w pachołki oddzielające pasy ruchu. Jeden z nich w następstwie zdarzenia uderzył w jeden z samochodów nadjeżdżający z przeciwległego pasa ruchu. Po zatrzymaniu Durczok został sprawdzony na okoliczność jazdy pod wpływem alkoholu. Wówczas pomiar pokazał 2.9 promila alkoholu we krwi byłego gwiazdora TVN.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Kamil Durczok, były dziennikarz stacji TVN ma poważne problemy

Kamil Durczok przez lata uchodził za czołową postać TVN, a wcześniej także Telewizji Polskiej. Mimo wszystko jego kariera została zatrzymana przez jeden ze skandali w stacji TVN. Od tamtej pory dziennikarza w mediach pojawiał się bardzo rzadko. W dodatku dwa lata temu Durczok spowodował zagrożenie w ruchu drogowym prowadząc swoje BMW pod wpływem alkoholu. Wówczas wjechał on w pachołki oddzielające pasy ruchu na przebudowywanej jezdni. Jeden z nich uderzył w samochód jadący przeciwnym pasem ruchu.

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

W środę 17 marca po drugim terminie rozprawy sąd zamknął przewód sądowy. Mimo wszystko dziennikarz na wyrok poczeka do końca bieżącego miesiąca. Prokurator zażądała kary 2,5 roku pozbawienia wolności, 7 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz wpłaty 50 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Z kolei obrona wnosiła o zasądzenie prac społecznych. Jednocześnie mecenas Łukasz Isenko nie zgadzał się z opinią biegłych, która wskazywała, że dziennikarz doprowadził do zagrożenia powstania katastrofy w ruchu lądowym.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wyznaczył datę ogłoszenia wyroku na 30 marca. Nie ulega wątpliwości, że wyrok sądu przychylny prokuraturze może oznaczać początek końca znanego dziennikarza.

Źródło: TVP Info

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę