Zaskakujące słowa Tomasza Lisa. Dziennikarz stanął w obronie kościoła i katolików

Tomasz Lis ponownie zaskoczył część internautów swoim najnowszym wpisem w mediach społecznościowych. 

Popularny dziennikarz ponad miesiąc temu stanął w obronie katolików. Wówczas chodziło o święto kościelne, którym jest Środa Popielcowa. – Dziś ważny dla katolików dzień, a tu od rana szyderstwa i kpiny autorstwa tych,którzy są za absolutną tolerancjądla wszystkich,ale wszystkich, którzy myślą i czują jak oni sami. Nikt nikomu nie karze wierzyć, ale odrobina szacunku „ dla tych strasznych katolików” nie zaszkodzi. – pisał w lutym redaktor naczelny Newsweek Polska.

Z kolei dziś Tomasz Lis wypowiedział się na temat zamykania kościołów. Ten wątek zaczął się ponownie przewijać w opinii publicznej. Część społeczeństwa od dawna wyraża zdanie, że kościoły powinny być zamknięte tak jak inne instytucje w trakcie pandemii. – Bezwzględnie powinna zapaść decyzja o zamknięciu kościołów, ale minister Niedzielski już skapitulowałuważa między innymi gen. Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny.

Mimo wszystko nieco inne zdanie w tym temacie ma Tomasz Lis. Redaktor naczelny Newsweek Polska wyraził to w mediach społecznościowych.

Tomasz Lis ponownie zaskoczył

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Tomasz Lis przez lata swojej kariery występował w takich stacjach telewizyjnych jak TVP, TVN czy również Polsat. Od kilku lat możemy go spotkać na portalu Onet. Od 2012 roku pełni także obowiązki redaktora naczelnego Newsweek Polska. Aktualnie aktywność Tomasza Lisa jest nieco ograniczona. Powodem takiego stanu rzeczy są jego niedawne problemy zdrowotne. Mimo wszystko często dziennikarz zamieszcza wpisy w mediach społecznościowych. Jeden z nich zaskoczył część internautów. Dziennikarz odniósł się w nim do wątku zamykania kościołów w trakcie pandemii.

Otwarte kościoły najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku. – napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę