PiS ma powody do niepokoju? Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu

Nowy sondaż wyborczy Kantar Public. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Drugie miejsce zajęła Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością i jej koalicjantami. Podium zamyka Lewica.

Na dalszych miejscach powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni i również Konfederacja tworzona przez Ruch Narodowy, Wolnościowców i środowiska polityczne Grzegorza Brauna i Janusza Korwin-Mikkego.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Złe wieści z sondażu napływają do trzech kolejnych ugrupowań politycznych. Mowa tu o Polskim Stronnictwem Ludowym, Kukiz’15, Agrounii i Porozumieniu do niedawna kierowanym przez Jarosława Gowina – trzy wymienione partię w tym badaniu pracowni Kantar Public nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego.

Chociaż Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska zmieniają się miejscami, to gdy przyjrzymy się kolejnym pomiarom, widzimy tendencję wzrostową KO i spadkową PiS – mówi Urszula Krassowska cytowana przez Kantar Public.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Akcenty pewnie rozkładają się rożnie w różnych grupach społecznych, ale drożyzna i niepewność jutra zaczyna budować wspólny mianownik, niekorzystny dla opcji rządzącej. Zobaczymy czy terenowe działania wielu polityków PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, przyniosą efekty – dodaje analityczka.

Wyniki sondażu Katar Public

Z sondażu Kantar Public wynika, że na prowadzeniu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 32 proc. Oznacza to wzrost notowań dla tego ugrupowania o 4 pp.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Kolejne miejsce przypadło rządzącej Zjednoczonej Prawicy, która uzyskała 28 proc. Dla ZP i Prawa i Sprawiedliwości oznacza to spadek poparcia o 2 pp. Podium zamyka Lewica z wynikiem 10 proc.

Jest to wzrost o 3 pp. Poniżej podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 9 proc. poparcia – wynik bez zmian.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja z poparciem na poziomie 5 proc., co oznacza wzrost o 1 pp. Złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, które uzyskało tylko 2 proc. – spadek o 2 pp. Kukiz’15, Porozumienie i Agrounia otrzymały po zaledwie 1 proc. głosów respondentów sondażu.

Badanie przeprowadzono metodą CATI w dniach 2-7 grudnia 2022 roku na reprezentatywnej próbie 970 mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat.

Źródło: NaTemat

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski