Europoseł PiS potwierdza. Nie żyje wybitny Polak

Nie żyje Mirosław Hermaszewski. Z informacji podanych przez media wynika, że generał zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Wiadomość o śmierci Mirosława Hermaszewskiego za pośrednictwem swojego konta na Twitterze potwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Ryszard Czarnecki, który prywatnie jest zięciem Hermaszewskiego.

– W imieniu rodziny potwierdzam b.smutna informację o śmierci gen Miroslawa Hermaszewskiego – napisał na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Mirosław Hermaszewski urodził się 15 września 1941 roku we wsi Lipniki na Wołyniu. Hermaszewski to jak do tej pory jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Po zakończeniu drugiej wojny światowej wraz z rodziną przeniósł się do Wołowa w województwie dolnośląskim w ramach tzw. repatriacji.

W 1978 roku Mirosław Hermaszewski był członkiem załogi, która statkiem Sojuz-30 wystartowała z kosmodromu Bajkonur.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

W kosmosie postrzeganie tego, co wokół, tych wszystkich niezwykłych zjawisk, jest bardzo głębokie. Po pierwsze, pod wpływem tych cudów za oknem zaczynasz wątpić, czy tam w ogóle jesteś. A po drugie, nie masz pewności, czy twój mózg to wszystko zarejestruje, że da sobie radę z przetworzeniem tych wszystkich bodźców, wrażeń – mówił w jednym z wywiadów Mirosław Hermaszewski.

Nie żyje Mirosław Hermaszewski

– W imieniu rodziny potwierdzam b.smutna informację o śmierci gen Miroslawa Hermaszewskiego-pierwszego polskiego kosmonauty, świetnego pilota, dobrego męża i ojca, ukochanego dziadka. Odszedł na Wieczną Wartę.R.I.P. – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

W Wojsku Polskim Mirosław Hermaszewski doszedł do stopnia generała brygady. Z kolei w latach 1983-1989  wykonywał obowiązki prezesa Polskiego Towarzystwa Astronautycznego.

Źródło: Twitter, wp

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski