Najnowszy sondaż w 2023 roku. Bardzo dobre wiadomości dla PiS

Nowy sondaż wyborczy pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, której minimalnie spadło poparcie w porównaniu z poprzednim sondażem.

Polecamy również: Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wiadomości dla Donalda Tuska

Podium zamyka koalicja ugrupowań lewicowych. Wynik powyżej progu wyborczego odnotowały jeszcze trzy ugrupowania.

Wynik, który dałby możliwość wprowadzenia swoich reprezentantów do Sejmu uzyskała partia Szymona Hołowni — Polska 2050. To samo tyczy się Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji. Poniżej progu wyborczego ponownie znalazła się formacja kierowana przez Pawła Kukiza – Kukiz’15.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 56 proc. Jak wyglądają dokładne wyniki pierwszego sondażu w roku 2023?

W tym roku odbywają się wybory parlamentarne. Z tego względu można spodziewać się zwiększonej aktywności wśród polityków, którzy będą mocno zabiegać o poparcie wyborców dla swoich kandydatur.

Polecamy także: Mazurek i Stanowski zakpili z Tuska w święta? Pokazali dla niego prezent (WIDEO)

Można zakładać, że jednym z częściej stawianych pytań będzie to, czy Prawo i Sprawiedliwość utrzyma stery władzy, czy może odda je opozycji.

Sondaż wyborczy Estymator

Z sondażu pracowni Estymator wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica/Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca otrzymała 36.3 proc. głosów badanych. Oznacza to wzrost o 1 pp. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 28.8 proc.

POLECAMY TAKŻE: Co z Jarosławem Kaczyńskim? Podano nowe informacje na temat prezesa PiS

Dla największej frakcji opozycyjnej oznacza to spadek o 0.6 pp. Na podium znalazła się Lewica z wynikiem 10.3. Jest to spadek o 0.7 pp.

Na kolejnym miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymała poparcie 9,4 proc. osób biorących udział w badaniu (to więcej o 0,2 pkt. proc.). Kolejne miejsce przypadło Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – 6.7 proc. (bez zmian) i Konfederacji – także 6.7 proc. (wzrost o 0.6 pp.). Kukiz’15 otrzymał 1,5 proc. wskazań (spadek o 0,3 pkt. proc.), a pozostałe partie – 0,3 proc.

Źródło: Dorzeczy.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski