Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wiadomości dla Donalda Tuska

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu ze sporą przewagą jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Znany dziennikarz TVP przegrał w sądzie z KOD. Wyrok nie jest prawomocny

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska kierowana przez Platformę Obywatelską. Wymagany próg wyborczy przekracza łącznie sześć formacji politycznych.

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. W drugiej połowie 2023 roku Polacy zdecydują o tym, kto przez kolejne cztery lata będzie sprawować rządy w Polsce.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Faworytem do zwycięstwa na ten moment jest Zjednoczona Prawica, lecz w kwestii możliwości sprawowania rządów najważniejsza jest ilość uzyskanych mandatów poselskich.

Z najnowszego sondażu Social Changes wynika, że prowadzi Zjednoczona Prawica. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, a ostatnia na podium jest Polska 2050 Szymona Hołowni i Lewica.

Polecamy także: Mazurek i Stanowski zakpili z Tuska w święta? Pokazali dla niego prezent (WIDEO)

Wynik gwarantujący swoich reprezentantów w Sejmie uzyskała także Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniżej progu ponownie znalazła się formacja Kukiz’15 i Porozumienie.

Wyniki sondażu pracowni Social Changes

W badaniu Social Changes Zjednoczona Prawica uzyskała wynik 39 proc. respondentów. Oznacza wzrost notowań opcji rządzącej o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednią falą badań. Na drugie miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 28 proc. Dla KO oznacza to 1 punkt procentowy mniej niż poprzednio.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 9 proc. głosów badanych – bez zmian w poparciu. Także na najniższym stopniu podium jest Lewica, która zyskała 1 punkt procentowy i cieszy się poparciem 9 proc. badanych.

Na Konfederację wskazało 7 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Powyżej progu wyborczego jest Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. — wzrost o 1 pp. Na Kukiz‘15 wskazało 1 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt. Porozumienie bez zmian – 1 proc. poparcia.

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski