Mocne słowa Jakiego ws. zarzutów wobec Polski: „Nikt z was nie będzie uczył Polaków kultury” (wideo)

Patryk Jaki zabrał głos w Parlamencie Europejskim w związku z toczącą się wewnątrz wspólnoty debatą nad traktowaniem mniejszości w krajach członkowskich oraz respektowania praw kobiet.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Europoseł Solidarnej Polski podkreślił, że w Polsce nie ma żadnych „Stref Wolnych”. W dodatku polityk przypomniał, że w niektórych państwach członkowskich Unii Europejskiej niegdyś była przewidziana kara dla osób odmiennej orientacji. Europoseł nawiązał również do praw kobiet w Polsce. Stwierdził przy tym, że: „W Polsce jest więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach”. To jednak nie wszystkie słowa, które padły z ust polityka.

Patryk Jaki zabrał głos w Parlamencie Europejskim

 

W Parlamencie Europejskim trwa od dłuższego czasu bardzo ważna debata nad tematem mniejszości seksualnych w krajach wspólnoty. Na forum w trakcie debaty głos zabrali także politycy z Polski. W tym gronie można wymienić między innymi Roberta Biedronia z Lewicy, Dominika Tarczyńskiego z PiS oraz również Patryka Jakiego z Solidarnej Polski. Ostatni z wymienionych polityków odniósł się do ostatnich doniesień na temat Polski. Były wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że w Polsce nie ma żadnych „Stref Wolnych”. Dodatkowo według Jakiego w Polsce jest „mniej ataków na osoby LGBT” niż w Niemczech, Holandii czy też Belgii.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

W Polsce jest mniej ataków na osoby LGBT niż w waszej postępowej Holandii, Belgii, czy Niemczech. To w Polsce nigdy homoseksualizm nie był karany, a u was był. Wreszcie to w Polsce jest więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach. Więc może ta tradycyjna kultura wcale nie jest gorsza niż ta wasza nowa inżynieria społeczna?

— spytał retorycznie.

Wam się wydaje, że będzie uczyć zacofanych Polaków nowej kultury. Tymczasem to nie nasza kultura wytworzyła przemysł zbrodni w Afryce. Dlatego nikt z was nie będzie uczył Polaków kultury.

— powiedział Patryk Jaki.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę