Andrzej Duda odpowiedział na atak KOD. Zaskakujący wpis prezydenta

Andrzej Duda został wygwizdany przez grupę sympatyków Komitetu Obrony Demokracji podczas swojej przemowy w Bydgoszczy. Przeciwnicy głowy państwa oraz aktualnego rządu skandowali słowa odnoszące się zarówno do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i również do wicepremiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. „Będziesz siedział!”, „Precz z kaczorem, dyktatorem!” – skandowali protestujący członkowie KOD. Po całym zajściu do zachowania swoich przeciwników postanowił odnieść się Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Kwota jest szokująca

Andrzej Duda został wygwizdany przez grupę sympatyków Komitetu Obrony Demokracji

W piątek Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli w uroczystościach z okazji 40. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca z 1981 roku. W trakcie uroczystości grupa osób należąca do KOD skandowała hasła antyrządowe oraz zagłuszali przemówienia prezydenta i premiera. Wśród najczęściej wykrzykiwanych haseł można było usłyszeć: „Andrzej Duda, będziesz siedział!” oraz „Precz z kaczorem, dyktatorem!”. Po przemówieniach Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki złożyli wieńce w miejscu pamięci Bydgoskiego Marca ’81.

Ta demonstracja poskutkowała największym protestem w dziejach naszego kraju. Strajkuje 62 proc. pracowników pierwszej zmiany w całej Polsce, we wszystkich warstwach społecznych. Strajkuje 87 proc. pracowników Bydgoszczy . Największy w naszym kraju pokaz solidarności, który wstrząsnął władzą. Komuniści musieli się poddaćpowiedział o wydarzeniach z marca 1981 r. Andrzej Duda.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Po uroczystościach do zachowania członków KOD odniósł się na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent skomentował wpis jednej z internautek na ten temat. Użytkowniczka ograniczyła później widoczność swojej publikacji.

Spokojnie, Pani Karolino. Właśnie siedzę. U siebie w gabinecie przy biurku – zgodnie z wolą większości Wyborców, czyli ponad 10 mln. Spokojnie. A tych kilka osób, które zakłócały uroczystości w tym nasz Hymn, niech sobie krzyczy. Ile chce. Mamy wolność i demokrację, więc wolno im” – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę