Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska i KO

Sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje wielka legenda polskiego sportu

Drugie miejsce tradycyjnie przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownie. Powyżej wymaganego progu wyborczego znalazły się jeszcze trzy ugrupowania.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. W wielu sondażach liderem jest Zjednoczona Prawica, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa Prawo i Sprawiedliwość.

Drugie miejsce najczęściej przypada Koalicji Obywatelskiej, która wyraźnie dąży do tego, aby za rok odebrać PiS możliwość ponownego utworzenia rządu.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Warto przytoczyć, że w ostatnim sondażu Kantar Public to KO – a nie Zjednoczona Prawica – zasiadała na pozycji lidera, lecz na ten moment jest to jednostkowa sytuacja.

W badaniu pracowni Social Changes to w dalszym ciągu Zjednoczona Prawica jest liderem. Druga jest Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Powyżej wymaganego progu wyborczego znalazły się jeszcze Lewica, Konfederacja i także Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska. Pod programie jest Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina.

Wyniki sondażu Social Changes

Z sondażu pracowni Social Changes wynika, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z wynikiem 36 proc. (bez zmian). Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej – 28 proc. (spadek o 2 pp.). Podium zamyka Polska 2050, której liderem jest były prezenter TVN Szymon Hołownia – 10 proc. (bez zmian).

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Poniżej podium znalazła się Lewica z wynikiem 8 proc. (spadek o 1 pp.). Taki sam wynik osiągnęła Konfederacja – 8 proc. (wzrost o 1 pp.). Na dalszym miejscu jest Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. (wzrost o 2 pp.).

Poniżej progu znalazły się dwa ugrupowania. Kukiz’15 z wynikiem 2 proc. (bez zmian). Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (bez zmian).

Źródło: wpolityce.pl

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)