Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje wielka legenda polskiego sportu

Nie żyje Tomasz Wójtowicz – legendarny polski siatkarz i mistrz olimpijski zmarł w wielu 69 lat. Smutną wiadomość na temat śmierci jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy przekazała pogrążona w smutku rodzina Tomasza Wójtowicza.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Były siatkarz w ostatnim czasie wzmagał się z bardzo poważną chorobą. Walczył do samego końca o to, aby wrócić do zdrowia.

O śmierci Tomasza Wójtowicza za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała także fundacja jego imienia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Drodzy Państwo, z wielkim żalem i poczuciem niebywałej straty informujemy, że nasz Patron, wielki mentor, jeden z najlepszych siatkarzy w historii tego sportu Pan Tomasz Wójtowicz zmarł dzisiejszego wieczoru.Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia. Panie Tomaszu, dziękujemy za wszystko – poinformowała Fundacja im. Tomasza Wójtowicza za pośrednictwem konta na Facebooku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Tomasz Wójtowicz od trzech lat wzmagał się z rakiem trzustki. O pokonanie choroby walczył do ostatnich swoich chwil. W momencie, kiedy zawiodły wszystkie inne formy leczenia, przez Fundację Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasz Wójtowicza zbierał pieniądze na nowatorską formę terapii. Niestety w poniedziałek wieczorem jeden z najlepszych polskich siatkarzy zmarł.

Nie żyje Tomasz Wójtowicz

 – Leczę się. Jestem cierpliwy. Na początku była operacja, teraz cały czas jest chemia. Co dwa tygodnie trzy dni spędzam w szpitalu. Chemii przyjąłem już tak dużo, że przestałem liczyć dawki. Lepiej o tym nie myśleć, bo – jak wiadomo – chemia atakuje nie tylko chore miejsca, ale niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze – mówił w jednej z rozmów Tomasz Wójtowicz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Tomasz Wójtowicz w jednym z wywiadów mówił także o tym, że gdyby nie miał kłopotów z kontuzjami, to być może Polska zdobyłaby jeszcze jeden złoty medal igrzysk olimpijskich.

Gdybym nie miał poważnych kłopotów z kontuzjami, to na pewno ja miałbym i polska siatkówka by miała jeszcze jeden medal olimpijski. Z 1980 roku z Moskwy – mówił siatkarzy.

Źródło: Sport.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski