Niesamowity sukces w Niemczech Dawida Kubackiego. Polak zdeklasował rywali (WIDEO)

Dawid Kubacki udowodnił w ten weekend, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Polak wygrał zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, które tym razem zostały przeprowadzone w niemieckim Titisee-Neustadt.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Trzeba to powiedzieć wprost – reprezentant Polski nie dał dziś żadnych szans swoim rywalom i okazał się najlepszym skoczkiem niedzielnego konkursu.

Zeszły sezon był dla polskich skoków zdecydowanie mało udany, lecz ten rozpoczął się bardzo obiecująco.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Od początku swoją bardzo dobrą formę potwierdza Dawid Kubacki, który jest liderem Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

To jednak nie jedyny powód do radości dla polskich kibiców. Do tej pory z dobrej strony w sezonie 2022/2023 pokazał się także Piotr Żyła, który umacnia swoje miejsce w topowej dziesiątce klasyfikacji bieżącego cyklu.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Dziś jednak wszyscy patrzą przede wszystkim na Dawida Kubackiego, który po niedzielnym konkursie w niemieckim Titisee-Neustadt jest porównywalny do Adama Małysza i Kamila Stocha i to z czasów ich największej świetności.

Dawid Kubacki wygrywa

Dawid Kubacki wygrywa w Titisee-Neustadt za sprawą dwóch kapitalnych skoków – 139,5 i 143 metrów, co dało Polakowi 309,7 punktów. Drugi Anże Lanisek zdobył po skokach na odległość 132,5 i 138,5 metrów – 284 pkt., a więc aż 25.7 punktów mniej od Dawida Kubackiego. Na ostatnim miejscu na podium uplasował się Stefan Kraft po skokach na odległość 131 i141,5 metrów, co dało mu 283,1 pkt.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Poniżej podium znalazł się kolejny z Polaków – Piotr Żyła, który w niedzielę skoczył 131,5 i 137 metrów, co dało mu łącznie 274,3 punktów. Na ósmym miejscu uplasował się Kamil Stoch – Kamil Stoch 133 136 metrów i nota 268,7 punktów. 11. miejsce przypadło Pawłowi Wąskowi po skokach na odległość 133 i 132,5 i sumą punktów 260,5. Pozostali Polacy nie weszli do drugiej serii zawodów.

 

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski