Polityczny nokaut dla Tuska. „Pan tchórzliwie uciekł”

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Rafał Bochenek w wywiadzie dla portalu „wpolityce.pl” zwrócił się do Donalda Tuska. Polityk wezwał lidera Platformy Obywatelskiej do rozliczenia się z czasów, kiedy w Polsce rządził razem ze swoją partią.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Dzisiaj próbuje Pan koloryzować ówczesną rzeczywistość licząc na krotką pamięć wyborców… ale spokojnie, będziemy przypominać mierne, szkodliwe efekty Pana rządów. Kłamstw nie pozostawimy bez odpowiedzi. Najpierw proszę rozliczyć się ze swoich rządów, bo nigdy Pan tego nie zrobił – mówił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w udzielonym wywiadzie.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Donald Tusk aktualnie stawia na podwyższoną aktywność w sferze publicznej. Lider Platformy Obywatelskiej odwiedza wiele miejsc w kraju, gdzie spotyka się ze swoimi wyborcami i sympatykami. Jako główny powód tej tendencji można wskazać zbliżające się coraz większymi krokami wybory parlamentarne. To jednak nie wszystko. Były przewodniczący Rady Europejskiej niejednokrotnie podkreślał, że jest zwolennikiem wspólnego startu „demokratycznych sił” w 2023 roku.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Na dodatek w ostatnim czasie władze Platformy Obywatelskiej przyjęły nawet uchwałę w tej kwestii. „Apelujemy do naszych partnerów z opozycji o pilne przystąpienie do budowania jednej, wspólnej listy całej demokratycznej opozycji” – głosi dokument z 24 listopada.

Rzecznik PiS do Tuska

Bezpośrednio do Donalda Tuska w trakcie wywiadu dla portalu „wpolityce.pl” zwrócił się rzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Rafał Bochenek.

Dzisiaj próbuje Pan koloryzować ówczesną rzeczywistość licząc na krotką pamięć wyborców… ale spokojnie, będziemy przypominać mierne, szkodliwe efekty Pana rządów. Kłamstw nie pozostawimy bez odpowiedzi. Najpierw proszę rozliczyć się ze swoich rządów, bo nigdy Pan tego nie zrobił. Gdy PO chyliła się ku upadkowi i ludzie mieli już dość niszczenia przez Was Polski, Pan tchórzliwie uciekł do Brukseli, obawiając się wyborczej porażki – mówił Bochenek.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Mówi Pan o sytuacji kobiet, biednych i wykluczonych? Szkoda, że gdy podejmował Pan decyzje o podniesieniu wieku emerytalnego do 67 roku życia nie miał Pan na względzie dobra kobiet. Nie interesowało Pana to, że ludzie, także kobiety, nie mając wyboru, pracują w niedzielę i święta za 4-5 zł na godzinę, firmy padały, brakowało miejsc pracy, a bezrobocie szalało na poziomie 15 proc. – podkreślał polityk.

Młode mamy przez lata nie miały pieniędzy na jedzenie lub ubranka dla swoich dzieci. Ubóstwo wśród dzieci plądrowało polskie domy… 5 zł waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych to smutny symbol i wyraz pogardy Pana rządu do zwykłych ludzi – dodał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Foto: Flickr/EPP

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski