„Niech KE skończy”. Stanowcze słowa Szydło do Komisji Europejskiej w PE (WIDEO)

Beata Szydło zabrała głos w Parlamencie Europejskim, gdzie wypowiedziała się na temat środków dla Polski pochodzących z KPO.

POLECAMY TAKŻE: „Przegina facet”. Ziemkiewicz nie wytrzymał i odpowiada Tuskowi

Przy tej okazji była szefowa polskiego rządu zwróciła się do Komisji Europejskiej, na której czele stoi Ursula von der Leyen. Co dokład powiedziała polska europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości?

Stosunki między Polską a Unią Europejską od dłuższego czasu nie należą do najlepszych. W ostatnim czasie jedną z kości niezgody jest kwestia wypłaty dla Polski z Unii Europejskiej środków pochodzących z KPO – Krajowego Planu Odbudowy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Na ten temat głos w Parlamencie Europejskim zabrała była szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości – Beata Szydło. Polityk z Polski zadeklarowała chęć rozmów i stwierdziła, że rząd Zjednoczonej Prawicy „poszedł na kompromisy”.

Była premier poruszyła także wątek dotyczący cen gazu i energii. Europoseł stwierdziła wprost, że jest to kwestia bardzo istotna dla gospodarstw domowych, przemysłu i także przedsiębiorców.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy niż wsparcie bezpieczeństwa dla Europejczyków. Dobrze, że Rada Europejska porusza ten temat, musimy być skuteczni, musimy działać szybko, ceny gazu, energii są kluczowe dla gospodarstw domowych, dla przemysłu, dla przedsiębiorców – mówiła była szefowa polskiego rządu.

Beata Szydło w PE: Sprawdzam

To jest ten czas, kiedy mówię: sprawdzam. Proszę zawiesić tę niepotrzebną walkę z polskim rządem – mówiła Beata Szydło.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Chcemy rozmawiać, polski rząd poszedł na kompromisy. To jest ten moment, kiedy możemy doprowadzić do tego, że Polska otrzyma fundusze w ramach KPO. Jest w tej chwili polski wiceminister spraw zagranicznych tutaj w Brukseli, rozmawia… nie słowa, a czyny! – apelowała Beata Szydło w sprawie środków z KPO.

Beata Szydło poruszyła także wątek cen gazu i energii, które są istotne dla wielu sfer.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy niż wsparcie bezpieczeństwa dla Europejczyków. Dobrze, że Rada Europejska porusza ten temat, musimy być skuteczni, musimy działać szybko, ceny gazu, energii są kluczowe dla gospodarstw domowych, dla przemysłu, dla przedsiębiorców. Co można zrobić szybko i skutecznie? Można zawiesić system ETS, który prowadzi do spekulacji i zawyżania spekulacyjnego cen. To można zrobić bardzo szybko i w ten sposób doprowadzić do tego, by te ceny przestały szaleć – podkreśliła Szydło.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski