Znana dziennikarka i ikona TVP nie żyje. „W zeszłym tygodniu odeszła dalej”

Nie żyje Blanka Danilewicz. Kobieta zmarła w ubiegłym tygodniu. W momencie śmierci miała 84 lata. Przez wiele lat swojej zawodowej kariery była związana z Telewizją Polską. Była odpowiedzialna między innymi za kierowanie działem reportażu TVP2 i redakcją „Ekspresu Reporterów”. Blanka Danilewicz była nie tylko dziennikarką, lecz również reporterem i także filmowcem. Była autorką takich filmów dokumentalnych jak choćby „Urodzona”, „Pustostany” i „Kochany tatusiu”. Danilewicz była również absolwentką wydziału reżyserskiego PWSFTviT w Łodzi.

Polecamy także: Emocjonalna wypowiedź Jachiry w Sejmie. Terkecki na koniec nie wytrzymał (wideo)

Nie żyje Blanka Danilewicz

Blanka Danilewicz była dziennikarką oraz również kierownikiem działu reportażu TVP2. Od 1991 do 2002 roku była szefową redakcji „Ekspresu Reporterów”. Aktualnie wspomniany program jest szerszej znany pod lekko zmienioną nazwą „Magazyn Ekspresu Reporterów”, którą nosi od 1999 roku. Blanka Danilewicz zrobiła również kilka prestiżowych nagród. W 1976 r. została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie za film „Urodzona”. Także w 1976 roku została nagrodzona Prix Italia w kategorii dokument telewizyjny.  Z kolei w roku 1989 r. dziennikarka otrzymała Grand Prix „Złoty Lajkonik” na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Była również odznaczona w roku 2000 Złotym Krzyżem Zasługi.

O śmierci dziennikarki w mediach społecznościowych poinformował Waldemar Baczuń.

Blanka Danilewicz, nasza Szefowa w Magazynie Ekspresu Reporterów. Wtedy, w 2003 roku odchodziła na emeryturę. W zeszłym tygodniu odeszła dalej…” – napisał Baczuń.

Screen: Facebook

Dziś „Magazyn Ekspresu Reporterów” jest kojarzony przede wszystkim z Michałem Olszańskim. Mało kto jednak wie, że to właśnie Blanka Danilewicz wybrała go na prowadzącego. Tak Michał Olszański wspomniał początki ich zawodowej znajomości:

Spotkało mnie szczęście, bo Blanka Danilewicz, organizując MER i przeformatowując go, chciała mieć prowadzącego, który nie byłby ograną już twarzą. Udało mi się w czasie castingu, bo nie miałem tremy, a miałem za to doświadczenie wyniesione z pracy w Trójceopowiadał w rozmowie z Markiem Palczewskim.

Ostatnie pożegnanie Blanki Danilewicz odbędzie się 26 kwietnia o godz. 14.05 Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Źródło: Fakt

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Awantura na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. Żona muzyka nie wytrzymała

Bezlitosna odpowiedź Węgrów do Tuska. Mocniej się nie dało

To koniec Adama Bodnara? TK wydało oczekiwany wyrok ws. RPO