Najnowszy sondaż wyborczy. Miażdżący wynik PiS względem przeciwników

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu ze sporą przewagą jest Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Z kolei podium zamyka tradycyjnie Polska 2050 Szymona Hołowni, która do dwóch pierwszych ugrupowań w sondażu ma jednak sporą stratę.

Patrząc na wyniki można powiedzieć, że podium dla Polski 2050 nie jest do końca takie pewne. Bowiem dwa kolejne środowiska polityczne uwzględnione w sondażu nie mają zbyt dużej straty do partii byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Mowa tu o Lewicy oraz także Konfederacji. Próg wyborczy w badaniu pracowni Estymator przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Jakie są dokładne wyniki sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy? Wyniki przedstawiamy poniżej.

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator. PiS dalej liderem ze sporą przewagą

Na pierwszym miejscu w sondażu Estymator jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie wynoszące 39 proc. Oznacza to minimalnym spadek poparcia o 0.2 p.p.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

PiS w sondażu Estymator w dalszym ciągu posiada sporą przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską, która w omawianym sondażu uzyskała 26.4 proc. (wzrost o 1 p.p.).

Podium w sondażu zamyka Polska 2050. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała wynik wynoszący 9.1 proc. Oznacza to, że PL2050 zalicza spadek swojego poparcia o 1.8 p.p. w porównaniu z poprzednim badaniem. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu?

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze między innymi Lewica, która cieszy się poparciem wynoszącym 8.5 proc. (wzrost o 0.2 p.p.). Tylko trochę gorszy wynik uzyskała Konfederacja – 8,3 proc. (wzrost o 0,9 pkt proc.). Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe, Koalicja Polska – 6,6 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.).

Progu wyborczego nie przekracza Kukiz’15. Ugrupowanie Pawła Kukiza może liczyć na 1.6 proc. Jest to spadek o 0.2 p.p.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)