Najnowszy sondaż wyborczy. Bardzo wysoki wynik PiS i Zjednoczonej Prawicy

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Podium zamyka Konfederacja i Lewica, które uzyskały taki sam wynik w badaniu Social Changes.

Poniżej podium znalazła się Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownie. Kolejne ugrupowania polityczne w tym sondażu nie przekroczyły wymaganego przy wyborach progu wyborczego i są nimi: Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, Kukiz’15 i także Porozumienie Jarosława Gowina.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W sondażu podano także deklarowany poziom frekwencji, który wynosi 60 proc. (poprzednio było to 58 proc.).

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Jednym z głównych tematów jest między innymi to, czy ugrupowania opozycyjne stworzą jedną listę wyborczą, której zgłoszenie w wyborach doprowadziłoby do pokonania Zjednoczonej Prawicy, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Najwięcej na ten temat mówią politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy są zwolennikami takiego rozwiązania wraz z Donaldem Tuskiem.

Wyniki sondażu Social Changes

Wyniki nowego sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z nich, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca tym razem otrzymała 38 proc. głosów uczestników sondażu, co oznacza brak zmian.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która otrzymała 29 proc. poparcia badanych, co oznacza wzrost poparcia o 1 pp. Na trzecim miejscu znalazły się dwa ugrupowania z takim samym wynikiem – 9 proc. Są nimi Konfederacja (wynik bez zmian) i Lewica (wzrost o 2 pp.).

Ostatnią partią, która przekracza próg wyborczy w sondażu pracowni Social Changes jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 8 proc. (wynik bez zmian).

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Poniżej progu znalazły się trzy ugrupowania. Pierwszą z nich jest Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. (spadek o 2 pp.). Kukiz’15 z wynikiem 1 proc. (spadek o 1 pp.). Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc.

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski