Awantura w Parlamencie Europejskim. Beata Szydło wygarnęła Sikorskiemu (WIDEO)

W Parlamencie Europejskim doszło do konfrontacji między Beatą Szydło – byłą szefową rządu Prawa i Sprawiedliwości i od 2019 roku europoseł w Parlamencie Europejskim i Radosławem Sikorskim – byłym m.in. marszałkiem Sejmu i szefem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Nagranie z tej sytuacji za pośrednictwem Twittera opublikował jeden z internautów. Z naszych informacji wynika, że do uwiecznionej konfrontacji polityków przeciwnych obozów politycznych doszło najprawdopodobniej w roku na początku roku 2020.

Beata Szydło kontra Radosław Sikorski

Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne. Polska jest krajem praworządnym.  W Polsce sędziowie mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciwko nim sił porządkowych. Każdy, kto twierdzi inaczej kłamie. Wiedzą o tym wszyscy Polacy siedzący na tej sali łącznie z sędziami, którzy zostali tutaj zaproszeni. Przed czterema laty, dokładnie za kilka dni mnie ta niechlubna rocznica polskiej opozycji, która zorganizowała debatę przeciwko Polsce – mówiła Beata Szydło.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

19 stycznia 2016 roku miałam zaczyt, jako premier polskiego rządu reprezentować moją ojczyznę tutaj w czasie debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Rozmawialiśmy wtedy o sytuacji w Polsce, o reformach, o tym wszystkim, co jest konieczne do zrealizowania, a czego podjął się obdarzony zaufaniem w demokratycznych wyborach wybrany przez obywateli rząd Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała była premier.

Do słów byłej szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości odniósł się europoseł Radosław Sikorski.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Pani premier Szydło stwierdziła, że wszystko, co się dzieje w Polsce jest zgodne z konstytucją ‐ nie wiemy, czy jest zgodne z konstytucją, bo Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała polecenie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i od tego zaczęło się w Polsce łamanie konstytucji i łamanie w Polsce praworządności – powiedział Sikorski.

Jest także osobą, która nie jest bezstronna w tej sprawie, gdyż to w jej sprawie toczą się przypadki takie jak 26 przesłuchań boguducha winnego Sebastiana K. Więc sugeruje (tu wyłączono mikrofon)… nie łamania konstytucji. – powiedział były marszałek Sejmu.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Na te słowa polityka odpowiedziała Szydło w bardzo mocnym tonie.

Panie przewodniczący, to nie było pytanie, ale Pan Sikorski teraz skłamał i właściwie powinnam go teraz oddać do sądu, bo przeciwko mnie nie toczą się żadne postępowania sądowego, to jest po pierwsze, Panie Sikorski. I niech Pan czyta ze zrozumieniem. Jest pan kłamcą i jest Pan niegodny, żeby mieć mandat z nadania Polaków – powiedziała Beata Szydło.

Nagrania z tej sytuacji zamieszczamy poniżej.

Źródło: TOK FM

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski