Awantura w PE. Szydło wygarnęła Sikorskiemu (WIDEO)

W Parlamencie Europejskim doszło do konfrontacji między Beatą Szydło – byłą szefową rządu Prawa i Sprawiedliwości i od 2019 roku europoseł w Parlamencie Europejskim i Radosławem Sikorskim – byłym m.in. marszałkiem Sejmu i szefem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Nagranie z tej sytuacji za pośrednictwem Twittera opublikował jeden z internautów. Z naszych informacji wynika, że do uwiecznionej konfrontacji polityków przeciwnych obozów politycznych doszło najprawdopodobniej w roku na początku roku 2020.

Beata Szydło kontra Radosław Sikorski

Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne. Polska jest krajem praworządnym.  W Polsce sędziowie mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciwko nim sił porządkowych. Każdy, kto twierdzi inaczej kłamie. Wiedzą o tym wszyscy Polacy siedzący na tej sali łącznie z sędziami, którzy zostali tutaj zaproszeni. Przed czterema laty, dokładnie za kilka dni mnie ta niechlubna rocznica polskiej opozycji, która zorganizowała debatę przeciwko Polsce – mówiła Beata Szydło.

19 stycznia 2016 roku miałam zaczyt, jako premier polskiego rządu reprezentować moją ojczyznę tutaj w czasie debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Rozmawialiśmy wtedy o sytuacji w Polsce, o reformach, o tym wszystkim, co jest konieczne do zrealizowania, a czego podjął się obdarzony zaufaniem w demokratycznych wyborach wybrany przez obywateli rząd Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała była premier.

Do słów byłej szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości odniósł się europoseł Radosław Sikorski.

Pani premier Szydło stwierdziła, że wszystko, co się dzieje w Polsce jest zgodne z konstytucją ‐ nie wiemy, czy jest zgodne z konstytucją, bo Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała polecenie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i od tego zaczęło się w Polsce łamanie konstytucji i łamanie w Polsce praworządności – powiedział Sikorski.

Jest także osobą, która nie jest bezstronna w tej sprawie, gdyż to w jej sprawie toczą się przypadki takie jak 26 przesłuchań boguducha winnego Sebastiana K. Więc sugeruje (tu wyłączono mikrofon)… nie łamania konstytucji. – powiedział były marszałek Sejmu.

Na te słowa polityka odpowiedziała Szydło w bardzo mocnym tonie.

Panie przewodniczący, to nie było pytanie, ale Pan Sikorski teraz skłamał i właściwie powinnam go teraz oddać do sądu, bo przeciwko mnie nie toczą się żadne postępowania sądowego, to jest po pierwsze, Panie Sikorski. I niech Pan czyta ze zrozumieniem. Jest pan kłamcą i jest Pan niegodny, żeby mieć mandat z nadania Polaków – powiedziała Beata Szydło.

Nagrania z tej sytuacji zamieszczamy poniżej.

Źródło: TOK FM