Szczerba szuka „policyjnego bandyty”. Prędko dostał odpowiedź od byłego policjanta

Michał Szczerba w mediach społecznościowych ogłosił, że ustali personalia funkcjonariusza policji, który w ubiegły weekend w dość brutalny sposób interweniował względem kobiety biorącej udział w protestach w Głogowie. Nagranie wywołało sporą falę negatywnych komentarzy pod adresem policjanta. Poseł Michał Szczerba poprosił o pomoc w ustaleniu danych funkcjonariusza za co obiecywał pełną anonimowość. W tej sytuacji na wpis polityka postanowił zaregować były funkcjonariusz CBŚP – Marcin Miksza. Emerytowany policjant nie krył pretensji do parlamentarzysty.

Michał Szczerba kontra były funkcjonariusz CBŚP

Polecamy także: Kontrowersyjna decyzja sądu ws. Nowaka. Mało kto się tego spodziewał

Dolnośląska policja oraz także Komenda Główna Policji aktualnie wyjaśnia okoliczności zdarzenia w Głogowie. Nagranie spotkało się z negatywnym odbiorem. Wiele osób ma poważne wątpliwości co do zasadności zachowania policjanta. Na ten kontrowersyjny temat wypowiedział się między innymi poseł Michał Szczerba. Polityk za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że zamierza ustalić nazwisko funkcjonariusza z popularnego nagrania. W tej sytuacji na wpis polityka zaregował były funkcjonariusz CBŚP – Marcin Miksza.

Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON!napisał na Twitterze Michał Szczerba.

14 kwietnia na wpis polityka Koalicji Obywatelskiej postanowił zaregować również były funkcjonariusz CBŚP – Marcin Miksza.

Polecamy również: Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Panie @MichalSzczerba po ogłoszonej przez Pana akcji „szukamy policyjnego bandytę” ruszyła nagonka na Marcina Miksza. To ja. Od 4 lat emeryt policyjny. Zasłużony wróg środowisk przestępczych. Jak Pan myśli jaki może mieć finał skupiająca się na mnie ogłoszona przez Pana akcja?pytał były funkcjonariusz policji.

Szczerba odpowiada byłemu policjantowi

W dalszej części Michał Szczerba napisał między innymi, że jest mu przykro z powodu takiego obrotu spraw.

Przykro mi, że ktoś pana hejtuje, bo w oczywisty sposób nie ma pan z wydarzeniami w Głogowie nic wspólnego. Istotne jest ustalenie nazwiska aspiranta z prewencji z Wrocławia, by móc złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Podobne złożyłem w sprawie kontrterrorysty pałkarza z „BOA”. – napisał polityk. 

Na ten wpis również odpowiedział Marcin Miksza.

Ten hejt nie wziął się znikąd. Nawoływanie społeczeństwa w ramach akcji „podajcie dane policyjnego bandyty” może spowodować wiele problemów osobom z tą sprawą nie związanych. Wiele osób Pana akcje odebrało jako swojego rodzaju zgodę na lincz.Dane Policjanta posiada Polska Policja – odpowiedział.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki