Co obecnie robi Łukasz Szumowski? To zdjęcie wszystko wyjaśnia

Łukasz Szumowski nie pełni już obowiązków wynikających z funkcji ministra zdrowia, które to wykonywał od 2018 roku. Czym aktualnie zajmuję się były minister?

Polecamy także: Kontrowersyjna decyzja sądu ws. Nowaka. Mało kto się tego spodziewał

W trakcie pełnienia funkcji szefa resortu zdrowia Łukasz Szumowski zmierzył się z pierwszymi falami zakażeń na wirusa COVID-19 w Polsce. Dziś odbiór jego dorobku w roli ministra zdrowia jest odbierany różnie. Z urzędu zrezygnował w sierpniu zeszłego roku. Wcześniej, bo pod koniec drugiej połowy 2020 roku w mediach pojawiły się mało przychylne wiadomości na temat Szumowskiego. W obliczu zarzutów pod jego adresem politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli wniosek o wotum nieufności. Głosowanie okazało się ostatecznie porażką opozycji, a sam Szumowski z urzędu zrezygnował sam 18 sierpnia 2020 roku.

Co dziś robi Łukasz Szumowski?

Łukasz Szumowski wykonywał obowiązki ministra zdrowia do 20 sierpnia 2020 roku. Jako członek  Rady Ministrów zasłynął przede wszystkim z tego, że jako pierwszy w roli szefa resortu zdrowia zmierzył się z początkami pandemii COVID-19 w Polsce. Z jakich pobudek postanowił złożyć urząd ministra zdrowia? – „Moja decyzja wynika w dużym stopniu z tych wszystkich przesłanek, o których powiedziałem, i osobistych, i pracy zawodowej. Miałem termin i zobowiązania, które powinienem doprowadzić mniej więcej do około lutego. Pojawiła się pandemia, pół roku dłużej pozostałem na tym stanowisku, ale wracam do zawodu” – powiedział w sierpniu 2020 roku Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski w czwartek spotkał się z ekspertem ds. bezpieczeństwa i prezesem Fundacji AT System-Group Maciejem Górskim. Do spotkania doszło podczas dyżuru byłego ministra w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Na temat spotkania Górski wypowiedział się w rozmowie z portalem O2.

Dr Szumowski to bardzo życzliwy i chętny do rozmowy człowiek. Rozmawialiśmy z doktorem Łukaszem ok. pół godziny. Głównie o zarządzaniu kryzysowym w pandemii. Być może jeszcze nawiążemy współpracę w przyszłości, w związku z rozwojem prowadzonej przeze mnie fundacjimówi Maciej Górski w rozmowie z o2.

Pogratulowałem ministrowi, że miał odwagę zmierzyć się z rozpędzoną lokomotywą, poszedł tak naprawdę na pierwszy strzał. Trochę rozmawialiśmy też o rozwiązaniach, jakie zostały zastosowane, kiedy on miał na to jeszcze wpływ. Chwalił m.in. współpracę z wojskami obrony terytorialnej, jak również z wojskami operacyjnymi. Wspominał też o ważnej roli, jaką odegrali lekarze, którzy w pierwszym okresie pandemii pojechali pomóc w Lombardii. Przywieźli wtedy cenne informacje o tym, co nas czekadodaje.

Górski zamieścił także w mediach społecznościowych zdjęcie ze spotkania z byłym ministrem.

dodał.

 

Źródło: wp / o2

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki