Posłowie Porozumienia grożą odejściem. Stawiają twarde warunki

Michał Wypij oraz Wojciech Maksymowicz mogą odejść z PiS, jeżeli partia nie spełni postawionych przez nich żądań. Dwaj politycy postawili konkretne wymagania przed rządem PiS. Od ich spełnienia ma zależeć to, czy dwaj posłowie pozostaną w strukturach partii. O tych doniesieniach poinformowała Interia. Według źródła portalu wynika, że spełnienie swoich postulatów uzależniają od pozostania w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi dokładnie o wsparcie dla regionu Warmii oraz Mazur.

Michał Wypij oraz Wojciech Maksymowicz mogą odejść z PiS

Do 14 marca na Warmii i Mazurach obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się wysoką liczbą zakażeń COVID-19. W tym regionie kraju nie można korzystać z basenów,  kortów tenisowych, a widowiska sportowe obywają się bez widz. Najmłodsi zostali ponownie zmuszeni do podjęcia nauki w formie zdalnej. Zamknięte są teatry, kina oraz również centra handlowe. W tej sytuacji wsparcie dla regionu miał obiecać Michał Wypij. Poseł mówił o kwocie około 300 milionów złotych dla Warmii i Mazur.

Szybko jednak okazało się, że takich planów nie ma. – Nie ma decyzji w sprawie pieniędzy dla Warmii i Mazur. Nic nie zostało uzgodnione – oświadczył w rozmowie z serwisem bliski współpracownik Mateusza Morawieckiego. Mimo wszystko dwójka posłów nie składa broni. W resorcie rozwoju zapowiedzieli, że w sytuacji braku wsparcia dla Warmii i Mazur są gotowi opuścić klub parlamentarny PiS. „Taka wiadomość miała już trafić również do partii Jarosława Kaczyńskiego” – czytamy na Interii.

Oczekujemy jak najszybszego wniosku z Ministerstwa Rozwoju, który zaakceptuje premier Mateusz Morawiecki, a umierające Warmia i Mazury zyskają pomoc niezbędną do przetrwania – oświadczył Michał Wypij z Porozumienia oficjalnie.

 Co do dalszych działań, jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić. Sprawę stawiamy jednak jednoznacznie – wskazał Maksymowicz.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę