Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego w PiS? Faworyt jest jeden

Kto może zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku najważniejszej osoby w Prawie i Sprawiedliwości?

Jarosław Kaczyński to osoba, którą można nazwać jedną z najważniejszych osób w historii III Rzeczpospolitej. Od 1989 roku jest jednym z tych polityków, który czynnie działa w jej przestrzeni. To on poprowadził swoje ugrupowanie polityczne do wyborczej wygranej w roku 2005, kiedy to również wybory na urząd prezydenta Polski wygrał jego brat bliźniak – Lech Kaczyński. Do władzy wrócił w 2015 roku, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość drugi raz w swojej historii osiągnęło największy wynik wyborczy spośród wszystkich partii politycznych.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Kto mógłby po odejściu prezesa Prawa i Sprawiedliwości na polityczną emeryturę zastąpić w roli najważniejszej osoby w ugrupowaniu? Faworyt jest jeden.

Kto może zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku najważniejszej osoby w Prawie i Sprawiedliwości?

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Prezes Jarosław Kaczyński od lat jest najważniejszą postacią w Prawie i Sprawiedliwości. Wiele osób, a nawet osoby z przeciwnego frontu doceniają jego polityczne umiejętności. Ciężko sobie jednak wyobrazić Prawa i Sprawiedliwości bez jej aktualnego prezesa. Mimo wszystko taki moment, kiedyś nastąpi. Co pewien czas mówi się o przejściu Jarosława Kaczyńskiego na polityczną emeryturę. Kto w takiej sytuacji mógłby go godnie na tym stanowisku zastąpić? Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Wyborców zapytano, kto ich zdaniem może przejąć władze w partii po Jarosławie Kaczyńskim.

Z badań wynika, że 34 proc. respondentów uważa, że szef rządu – Mateusz Morawiecki mógłby zastąpić prezesa PiS.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Drugie miejsce w badaniu zajmuje Beata Szydło. Na byłą premier, a aktualną europoseł zagłosowało 14 proc. pytanych ankietowanych. Na ostatnim miejscu podium uplasował się marszałek Sejmu Elżbieta Witek, którą wskazało 11 proc. ankietowanych.

Z kolei na dalszych pozycjach znalazł się szef Porozumienia – Jarosław Gowin (9 proc.). Dalej jest minister sprawiedliwości oraz lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (6 proc.) i szef MON Mariusz Błaszczak (6 proc.).

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada