Stanowski mocno do Sterczewskiego z KO. „Mistrzu (…) Umiesz czytać w ogóle?”

Krzysztof Stanowski (Kanał Sportowy) odniósł się do wpisu posła KO, którym jest Franciszek Sterczewski.  Chodzi o wyrok ws. Jakuba Żulczyka. 

  1. Krzysztof Stanowski odpowiada na wpis posła KO.
  2. Chodzi o wyrok ws. Jakuba Żulczyka na temat prezydenta Andrzeja Dudy.
  3. Do tematu wyroku odniósł się także profesor Marcin Matczak.
  4. Odpowiedź Stanowskiego na wpis Sterczewskiego.

Polecamy także: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Krzysztof Stanowski, który jest znany z tego, że pojawia się w programach, które przedstawia „Kanał Sportowy”, tym razem postanowił w bardzo bezpośredni sposób odpowiedzieć na wpis, który za pośrednictwem serwisu Twitter zamieścił poseł KO – Franciszek Sterczewski na temat wyroku pisarza Jakuba Żulczyka.

Krzysztof Stanowski (Kanał Sportowy) odpowiada na wpis, który zamieścił Franciszek Sterczewski – poseł KO

Jakub Żulczyk w jednym ze swoich wpisów w dość kontrowersyjny sposób postanowił odnieść się do prezydenta Andrzeja Dudy. W całej sprawie chodziło o tweet prezydenta Rzeczpospolitej, który odniósł się do sprawy dotyczącej wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w roku 2020.

Polecamy również: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

– „Andrzej Duda, prezydent Polski, napisał na Twitterze, że czeka na nominację Joe Bidena, prezydenta elekta USA, przez Kolegium Elektorskie. (…) Prezydenta elekta w USA »obwieszczają« agencje prasowe, nie ma żadnego federalnego, centralnego ciała ani urzędu, w którego gestii leży owo obwieszczenie. Wszystko, co następuje od dzisiaj — doliczenie reszty głosów, głosowania elektorskie — to czysta formalność. Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem”napisał Żulczyk.

Stanowski kontra Sterczewski: Marcin Matczak o sprawie Żulczyka

W związku z tą sytuacją stanął przed sądem.  Do werdyktu odniosło się wiele osób. Wśród nich jest między innymi profesor nauk prawnych – Marcin Matczak.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Słuszna decyzja sądu w sprawie Jakuba Żulczyka nie oznacza, że można obrażać prezydenta. Oznacza, że wolno ostro krytykować władzę, bo pozwala na to konstytucyjna zasada wolności słowa. Jest różnica między bezmyślnym obrażaniem a ostrą krytyką, co J. Żulczyk wykazał przed sądemnapisał na Twitterze.

Krzysztof Stanowski (Kanał Sportowy) odniósł się do wpisu posła KO, którym jest Franciszek Sterczewski. Chodzi o wyrok ws. Jakuba Żulczyka.
Krzysztof Stanowski (Kanał Sportowy) odniósł się do wpisu posła KO, którym jest Franciszek Sterczewski. Chodzi o wyrok ws. Jakuba Żulczyka. /źródło: Screen YouTube.

Do sprawy odniósł się między innymi Franciszek Sterczewski, który zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych wpis następującej treści:

Cieszę się, że dzisiejszy wyrok sądu potwierdza to, o czym wiedzieliśmy od dawna. Jakub Żulczyk miał rację. Niech żyje wolność słowa! Niech żyją wolne sądy! – napisał Sterczewski.

Na wpis posła Koalicji Obywatelskiej odpowiedział Krzysztof Stanowski

– Mistrzu, ale sąd tylko stwierdził, że nikogo te słowa Żulczyka nie interesują, a nie ze miał rację. Umiesz czytać w ogóle, czy twoja specjalizacja to bieganie? – odparł Krzysztof Stanowski (Kanał Sportowy) na wpis, który zamieścił Franciszek Sterczewski, poseł KO.

Polecamy takżeZaskakująca wpadka Olejnik w TVN. Nagranie hitem internetu (wideo)

Na to zaregować postanowił Sterczewski.

Majster, sąd orzekł, że wpis Żulczyka był „krytyczny, ale zarazem merytoryczny”, „był konsekwencją posiadanych przez niego umiejętności – przy jednoczesnym prawie każdego obywatela do krytyki władzy i osób jej sprawujących”. Czego nie rozumiesz? Przybiegnę i pomogę Ci zrozumieć – odparł polityk KO.

Źródło: Twitter

Polecamy także przeczytać inne nasze artykuły na stronie:

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)