KO rozpada się? Kolejny cios dla formacji Borysa Budki

Koalicja Obywatelska ma coraz większe problemy. Z koalicji ugrupowań, na których czele stoi Platforma Obywatelska odszedł kolejny poseł, który zasilił Polskę 2050. To jednak nie jedyny transfer do struktur politycznych Szymona Hołowni, który dziś został ogłoszony.

Nie ulega wątpliwości, że stosunki między Koalicją Obywatelską a Polską 2050 Szymona Hołowni nie są zbyt dobre. Wcześniej z formacji kierowanej przez między innymi Borysa Budkę odeszła Joanna Mucha oraz również Tomasz Zimoch. Aktualnie wiele znaków wskazuje na to, że to nie koniec przenosin z jednego ugrupowania do drugiego. Mimo wszystko Szymon Hołownia zapowiada selekcję w tym aspekcie ograniczając przyjęcia w szeregi partii do osób, do których jest w stu procentach przekonany.

Polecamy także: Wstrząsające zdjęcia Ewy Kopacz z rosyjskiego prosektorium: „Tak ją zapamięta historia” (wideo)

Koalicja Obywatelska ma coraz większe problemy

Szymon Hołownia zdobywa do swojej formacji politycznej kolejnego posła, który do tej pory reprezentował KO. Mowa tu o Mirosławie Suchoniu, który był związany z Nowoczesną, która zasila kręgi Koalicji Obywatelskiej. To jednak nie koniec politycznych transferów Szymona Hołowni. Do struktur byłego prezentera TVN dołączył także samorządowiec Grzegorz Nowosielski i Wanda Brociek ze Stowarzyszenia Polska 2050. O nowych członkach Szymon Hołownia wypowiedział się na konferencji prasowej zwołanej w sejmie.

Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa”- mówił Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w Sejmie.

To ludzie, którzy już tej polityki samorządowej, czy sejmowej, czy obywatelskiej liznęli. Takich ludzi potrzebujemy na naszym pokładzie, bo tacy ludzie, też są w stanie realnie pokazywać całemu ruchowi na czym polega polityczna sprawczośćdodał.

Polecamy także: Pikantny dowcip Senyszyn. Klarenbach aż zaniemówił po tych słowach (wideo)

Przymknęliśmy to okno transferowe, decydując się na przyjmowanie do ruchu tylko tych, co do których jesteśmy w 100% przekonani, że pomogą nam wygrać te nowe wybory, które są naszym celemmówił.

Hołownia podkreślił w mediach społecznościowych, że budując nową partię buduje także nową jakość.

Budując nową partię polityczną budujemy nową jakość. Stawiamy na obywatelskość i profesjonalizm, ale też na doświadczenie i zaangażowanienapisał na Twitterze Szymon Hołownia.Łączy nas Polska zielona, demokratyczna, solidarnadodał.

Źródło: Polska Times

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki